Matura poprawkowa 2021. Kiedy wyniki? Gdzie je sprawdzić?

We wtorek 24 sierpnia odbyły się poprawkowe egzaminy maturalne. Przypominamy kiedy i gdzie maturzyści będą mogli poznać swoje wyniki.

Aby zdać maturę z przedmiotów obowiązkowych (tj. języka polskiego, matematyki oraz wybranego nowożytnego języka obcego), należy uzyskać przynajmniej 30 proc. możliwych do zdobycia punktów z egzaminu z danej dziedziny. Maturzyści, którzy "oblali" jeden z przedmiotów w pierwszym, majowym terminie, mieli możliwość przystąpić do egzaminu poprawkowego we wtorek 24 sierpnia. Osoby, które nie zaliczyły matury z więcej niż jednego przedmiotu, na poprawkę będą musiały zaczekać do przyszłego roku.

Zobacz wideo Dominika Lasota: Apelowaliśmy do MEN, żeby rzetelna edukacja klimatyczna stała się częścią programu nauczania

Podczas sierpniowej sesji poprawkowej największa grupa uczniów zmierzyła się ponownie z matematyką - to ponad 50,7 tys. wszystkich poprawiających. Język polski pisało 7,5 tys. osób, zaś do egzaminu z języka obcego podeszło raz jeszcze 5,1 tys.

Matura poprawkowa 2021. Kiedy zostaną ogłoszone wyniki? Gdzie ich szukać?

Wyniki matury poprawkowej zostaną przekazane tegorocznym maturzystom w piątek 10 września. Uczniowie, którzy zaliczą poprawkę egzaminu dojrzałości, będą mogli wziąć udział w tegorocznej rekrutacji na studia.

Jak poznać wynik matury? Wystarczy, że uczeń odwiedzi stronę internetową Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, do której przynależy jego szkoła. Oto lista stron OKE:

Po wejściu na stronę należy wybrać zakładkę 'uczeń', a potem zalogować się za pośrednictwem numeru PESEL oraz hasła dostępu, które poprawiający maturzysta powinien otrzymać wcześniej w szkole. Co jeśli uczeń zgubi swoje hasło? Wówczas musi zwrócić się do swojej szkoły o wygenerowanie kolejnego.

Więcej o: