Bon turystyczny. Do kiedy można go wykorzystać? Komu przysługuje?

Polski Bon Turystyczny ma na celu wsparcie finansowe polskich rodzin i branży turystycznej osłabionej przez skutki pandemii COVID-19. Do kiedy beneficjenci mają czas na skorzystanie z tego świadczenia?

Zgodnie z danymi z 20 sierpnia Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Polski Bon Turystyczny aktywowano już ponad 2,9 mln razy. Dotychczas beneficjenci dokonali 2,4 mln płatności bonami na łączną kwotę 1,6 mld złotych.

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Bon turystyczny. Do kiedy można go wykorzystać?

Termin wykorzystania Polskiego Bonu Turystycznego upływa 31 marca 2022 roku. Po tym czasie nadal będzie można skorzystać z bonu, o ile związana z wypoczynkiem usługa zostanie opłacona przed 31 marca przyszłego roku. Trzeba pamiętać, że niewykorzystany bon przepada. Nie podlega też wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.

ZUS poinformował, że w ramach świadczenia można skorzystać z usług aż 28 tys. podmiotów turystycznych z całej Polski. Wykaz miejsc, w których można płacić bonem można znaleźć pod tym adresem.

Program 'Dobry start' to 300 zł jednorazowego wsparcia dla uczniów rozpoczynających rok szkolny."Dobry Start". Do kiedy trzeba złożyć wniosek, aby otrzymać 300 plus?

Bon turystyczny. Dla kogo? Jak go otrzymać?

Świadczenie przysługuje na każde dziecko poniżej 18. roku życia, bez względu to, jak wysokie są dochody w rodzinie. Kwota bonu wynosi 500 zł lub 1000 zł w przypadku dziecka z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Nowe świadczenie na dzieci. 12 tysięcy złotych na drugie i każde kolejne dziecko. Od kiedy? (zdjęcie ilustracyjne)12 tysięcy złotych na drugie i każde kolejne dziecko. Od kiedy?

By otrzymać bon, nie trzeba składać wniosku. Co zatem należy zrobić?

  • Zalogować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS za pomocą Profilu Zaufanego,
  • w zakładce "Ogólny" wybrać opcję "Polski Bon Turystyczny", a następnie "Mój bon",
  • zaczekać, aż bon turystyczny w formie 16-cyfrowego kodu zostanie wysłany na numer telefonu lub adres e-mail wskazany przez rodzica.

Więcej szczegółowych informacji dotyczących logowania jak i samego świadczenia dostępnych jest na stronie internetowej bonturystyczny.polska.travel.

Więcej o: