"Dobry Start". Do kiedy trzeba złożyć wniosek, aby otrzymać 300 plus?

"Dobry Start", czyli tzw. 300 plus, to program, który może pomóc rodzicom i opiekunom dzieci w zakupie wyprawki szkolnej. Do kiedy można złożyć wniosek o przyznanie świadczenia? Kiedy zostanie ono wypłacone?

"Dobry Start" to program stworzony z myślą o dzieciach i młodych ludzi, którzy uczą się lub studiują. Świadczenie w wysokości 300 zł mogą skorzystać wszyscy rodzice, bez względu na dochody, o ile ich dziecko nie ukończyło 20 roku życia lub 24 roku życia w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Zobacz wideo Dominika Lasota: Apelowaliśmy do MEN, żeby rzetelna edukacja klimatyczna stała się częścią programu nauczania

"Dobry Start". Do kiedy trzeba złożyć wniosek o przyznanie 300 plus?

Wnioski o przyznanie świadczenia w ramach programu "Dobry Start" można składać już od 1 lipca. Rodzice mają na to czas do 30 listopada. To, kiedy zostanie złożony wniosek, ma wpływ na to, kiedy zostaną wypłacone pieniądze.

"Składając wniosek w ramach programu 'Dobry Start' dla ucznia do końca sierpnia 2021, pieniądze otrzymasz najpóźniej 30 września 2021 r. Jeśli wniosek złożysz później, świadczenie zostanie Ci wypłacone w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku wraz z dokumentami" - czytamy na stronie ZUS

300 plus na 'Dobry Start' (zdjęcie ilustracyjne)300 plus. Jak złożyć wniosek o wyprawkę na "Dobry Start" roku szkolnego?

"Dobry Start". Jak można złożyć wniosek? Kto może to zrobić?

Od 2021 roku wnioski o przyznanie 300 zł z programu "Dobry Start" można składać wyłącznie drogą elektroniczną. Można to zrobić za pośrednictwem:

  • portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS,
  • portalu Emp@tia,
  • bankowości elektronicznej (możliwość taką daje: Alior Bank, Bank Millennium, Bank Pocztowy, Bank Polskiej Spółdzielczości S.A., BNP, Credit Agricole Bank Polska S.A., Getin Noble Bank, ING, Kasa Stefczyka, mBank, Nest Bank, Pekao S.A., PKO Bank Polski, SGB, SKOK Śląsk).

Wniosek o przyznanie 300 plus może złożyć:

  • rodzic,
  • opiekun faktyczny dziecka, czyli osoba, która opiekuje się dzieckiem i złożyła do sądu wniosek o jego adopcję,
  • opiekun prawny dziecka - osoba, której sąd powierzył opiekę nad dzieckiem,
  • osoba ucząca się, czyli pełnoletni uczeń, który nie jest na utrzymaniu rodziców, ponieważ rodzice nie żyją lub ma ustalone alimenty od nich.

Holenderska policja, zdj. ilustracyjneHolandia. Eksplozja w polskim sklepie w Lelystad. Nie ma informacji o ofiarach

Więcej o: