Wakacje nad morzem. Co robić, kiedy pada deszcz?

Pogoda na drugą połowę sierpnia niestety nie zapowiada się najlepiej dla osób, które zamierzają spędzić urlop nad morzem. Co zrobić w sytuacji, gdy pogoda spłata nam figla? Przede wszystkim - nie załamywać się! Przedstawiamy kilka pomysłów na to, co robić nad morzem, gdy warunki nie sprzyjają opalaniu się i pływaniu.

Wakacje nad morzem wielu kojarzą się przede wszystkim z opalaniem na plaży i wodnymi szaleństwami. Prognoza pogody na najbliższe dni nie zapowiada się jednak zachęcająco, dlatego osoby, które zaplanowały sobie urlop na drugą połowę sierpnia nad morzem, mogą być nieco zawiedzione. Wystarczy jednak dobre nastawienie i plan awaryjny, a pogoda nie przeszkodzi nam w świetnej zabawie. Przedstawiamy listę miejsc, w które warto się wybrać podczas wakacyjnego wyjazdu. 

Zobacz wideo Sprytna wyprawa na plażę, czyli zrób sobie torbę, grilla i wkłady do lodówki, a potem ukryj cenne rzeczy!

Wakacje nad morzem. Gdzie się wybrać, kiedy pada deszcz? Trójmiasto 

Brak słońca nie musi oznaczać końca dobrej zabawy. Wystarczy, że zadbamy o odpowiedni ubiór, wyposażymy się w parasolkę i bez problemu będziemy mogli korzystać z różnych atrakcji i cieszyć się morskim powietrzem. 

Jednym z miejsc, w którym świetnie będą bawić się zarówno dzieci, jak i dorośli to Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Znajdują się tam interaktywne wystawy, a także przestrzeń do twórczego eksperymentowania, co rozbudzi waszą kreatywność i zachęci do odkrywania świata

 

Pogoda na dziśPogoda na czwartek 19 sierpnia. Słońce i przelotne opady

Jump City, czyli part trampolin w Gdyni to miejsce, w którym z pewnością zakochają się dzieci i dorośli. Na miejscu do wyboru znajdziecie małe, a także średnie i duże trampoliny. To świetne miejsce na spożytkowanie energii, której tak dużo mają pociechy. 

 

Jeśli z jakiegoś powodu podczas wizyty nad morzem zatęskniliście za zimą i śniegiem, na to też znajdzie się sposób! W Gdańsku funkcjonuje całoroczny stok narciarski (Skimondo), gdzie nauczycie się jeździć na nartach. Całoroczne tory to kolejne miejsce, które będzie frajdą dla całej rodziny. W obiekcie można oczywiście wypożyczyć potrzebny sprzęt. 

 

Świetnym wyborem na deszczowe dni będzie także wizyta w muzeach, a tych w Trójmieście z pewnością nie brakuje. W Gdańsku znajdziemy m.in. Muzeum Gdańska, Muzeum Bursztynu, Narodowe Muzeum Morskie, Muzeum Archeologiczne czy Muzeum II Wojny Światowej. W Gdyni z kolei możemy wybierać w takich opcjach jak: Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Emigracji, Muzeum Marynarki Wojennej czy Akwarium Gdyńskie. Oczywiście to nie wszystkie warte uwagi obiekty w tej okolicy, wystarczy jednak kilka kliknięć w komputerze i znajdziecie przed sobą całą masę propozycji na dobrą zabawę, nawet w deszczowy dzień. 

Wakacje nad morzem. Gdzie się wybrać, kiedy pada deszcz?

Mnóstwo propozycji przeróżnych atrakcji znajdziemy również poza Trójmiastem. Podczas wizyty na Helu, warto zajrzeć np. do Fokarium. Będziecie mieli okazję podziwiać te przepiękne zwierzęta, a także ich karmienie. Dzieci będą zachwycone!

 

Macie ochotę obejść cały Bałtyk w 45 minut? Chcecie przemierzyć granice wszystkich dziewięciu państw, które leżą nad Morzem Bałtyckim? Żaden problem. Wystarczy, że wybierzecie się do Bałtyckiego Parku Miniatur znajdującego się w Międzyzdrojach. Znajdziecie tam m.in. 30 miniatur takich obiektów jak zamek w Malborku czy brama Holsztyńska. Na deser z kolei park przygotował 500 metrów kwadratowych miniaturowych kolejek, od których długo nie oderwiecie wzroku. W okolicach Rewala, w miejscowości Niechorze możecie z kolei odwiedzić Park Miniatur Latarni Morskich. 

 

Kreta (zdjęcie ilustracyjne)Wakacje 2021 - Kreta. Nowe obostrzenia i godzina policyjna

Kolejną wartą uwagi nadmorską atrakcją jest Muzeum Figur Woskowych w Międzyzdrojach, gdzie zrobicie sobie pamiątkowe zdjęcie zarówno z gwiazdami polityki, filmu, muzyki, sportu, jak i bajek. Usiądziecie tam na tronie z "Gry o tron", odwiedzicie bagno Shreka, pszczółkę Maję, Elzę z "Krainy Lodu", Marylin Monroe albo Baracka Obamę!

 

W Swarzewie koło Władysławowa znajdziecie z kolei coś, co powali na kolana fanów klocków Lego. Wypatrujcie dużego marynarza z Lego na trasie pomiędzy Puckiem a Władysławowem, a traficie na wystawę w Muzeum Kocham Bałtyk "Morze Klocków". Na miejscu zobaczycie makietę kolejową z pociągami, rozmaite budowle, które zapierają dech w piersiach. 

Więcej o: