Bon turystyczny. Do kiedy można go wykorzystać?

Wakacje wciąż trwają i zostało jeszcze trochę czasu, aby wybrać się na wymarzony urlop. Polski Bon Turystyczny, wsparcie finansowe dla polskich rodzin oraz branży turystycznej osłabionej przez skutki pandemii COVID-19, nadal można wykorzystać. Kiedy upływa jego termin ważności?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informował 13 sierpnia na Twitterze, że aktywowano ponad 2,8 milionów bonów i wykonano już prawie 2,2 miliony płatności na łączną kwotę około 1,4 miliarda złotych.

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Bon turystyczny. Do kiedy jest ważny?

Polski Bon Turystyczny ma formę elektronicznego bonu i jest ważny do końca marca 2022 roku. Można również skorzystać z wybranych usług później, po tym terminie, jeśli opłata nastąpi do 31 marca.

Nie obowiązuje żadna graniczna data złożenia wniosku o bon turystyczny, więc ci, którzy jeszcze tego nie zrobili, wciąż mogą go pobrać. Procedura nie jest trudna, należy go jedynie aktywować. Aby to zrobić, trzeba zalogować się na swój profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS na www.zus.pl, wybrać zakładkę "ogólny" i przejść do zakładki "Polski Bon Turystyczny", a następnie kliknąć "Mój bon". Należy uzupełnić swój aktualny e-mail oraz numer telefonu komórkowego. Szczegółowe instrukcje dotyczące procesu można znaleźć na stronie internetowej bonturystyczny.polska.travel.

W Wieleniu stanął pomnik drzewaPomnik drzewa zamiast drzewa. "Prosimy władze Wielenia o reasumpcję"

Warto pamiętać o tym, że niewykorzystany bon przepada. Nie podlega też wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.

Bon turystyczny. Komu się należy?

Polski Bon Turystyczny jest narzędziem, które ma na celu wsparcie finansowe polskich rodzin, a pośrednio pomoże też branży turystycznej, osłabionej przez skutki pandemii COVID-19. Wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 r. życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Uchodźcy koczują na granicy z BiałorusiąUchodźcy koczują na granicy polsko-białoruskiej. "Katastrofa humanitarna"

Bon można wykorzystać do opłacenia m.in.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym - czytamy na stronie internetowej gov.pl. Bon turystyczny można zrealizować na terenie całego kraju, nie można natomiast zapłacić nim za wczasy zagraniczne. Można nim płacić wielokrotnie aż do wyczerpania środków. Szczegółowe informacje dotyczące bonu można uzyskać na całodobowej infolinii (22 11 22 111), lub wysyłając e-mail na adres bon@zus.pl.

Więcej o: