Loteria szczepionkowa - w środę kolejne losowanie tygodniowe [ZASADY, HARMONOGRAM, NAGRODY]

Loteria szczepionkowa cieszy się sporym zainteresowaniem. Nie wszyscy wiedzą jednak, że aby wziąć w niej udział i zawalczyć o nagrody, nie wystarczy tylko się zaszczepić, ale również zapisać do loterii szczepionkowej. Jak to zrobić? Na jakich zasadach działa loteria szczepionkowa i jak sprawdzić wyniki losowania? Odpowiadamy.

W loterii szczepionkowej osoby, które zaszczepiły się przeciwko COVID-19, mogą wygrać atrakcyjne nagrody. Loteria Narodowego Programu Szczepień rozpoczęła się 1 lipca i potrwa do 30 września 2021 roku.

Zobacz wideo Niedzielski: Bierzemy pod uwagę regionalizację obostrzeń. Decydować będzie poziom wyszczepienia

Loteria szczepionkowa. Kto może wziąć udział w loterii szczepionkowej?

Loteria szczepionkowa nie jest obowiązkowa i nie zapisuje się do niej automatycznie każdej osoby, która przyjęła szczepionkę. Aby mieć szansę na wygranie nagród, należy zarejestrować się do loterii. Mogą to zrobić osoby pełnoletnie i w pełni zaszczepione. Do loterii można zapisać się:

  • przez Internetowe Konto Pacjenta (IKP),
  • telefonicznie pod numerem 989.

Loteria szczepionkowa - kiedy odbędzie się kolejne losowanie?

Kolejne losowania w loterii szczepionkowej odbywają się w każdą środę. Daty losowań loterii szczepionkowej są następujące:

  • 18 sierpnia 2021 - losowanie tygodniowe;
  • 25 sierpnia 2021 - losowanie tygodniowe;
  • 01 września 2021 - losowanie tygodniowe;
  • 08 września 2021 - losowanie tygodniowe i miesięczne (dla osób zapisanych w sierpniu);
  • 15 września 2021 - losowanie tygodniowe;
  • 22 września 2021 - losowanie tygodniowe;
  • 6 października 2021 - losowanie tygodniowe, miesięczne (dla osób zapisanych we wrześniu) i finałowe.

W losowaniach tygodniowych biorą udział osoby zarejestrowane do końca tygodnia poprzedzającego losowanie.

Wyniki losowania tygodniowego, miesięcznego i finałowego podawane są na stronie rządowej. Listę zwycięzców można sprawdzić pod TYM adresem. Na liście tej prezentowane są jedynie cztery pierwsze cyfry numeru telefonu oraz imię i pierwsza litera nazwiska, by zapewnić zwycięzcom anonimowość.

W losowaniach tygodniowych do wygrania jest 50 tys. zł dla pięciu osób i 60 elektrycznych hulajnóg. Co miesiąc dwie osoby mogą wygrać 100 tys. zł, a dwie kolejne Toyotę Corollę. W finale przygotowano dwie nagrody po 1 milion złotych i dwa samochody Toyota C-HR.

Więcej o: