Loteria szczepionkowa. Jak się zapisać? Co można wygrać? Kiedy odbywają się losowania?

Loteria szczepionkowa to szansa na wygraną od 200 do nawet 1 000 000 złotych. Uczestnicy muszą się tylko zaszczepić przeciw COVID-19 i zarejestrować. Kiedy odbywają się losowania? Jak się zapisać do loterii szczepionkowej?

Loteria Narodowego Programu Szczepień to wspólna akcja Ministerstwa Zdrowia oraz Totalizatora Sportowego. Jej celem jest zachęcenie Polaków do szczepień przeciw COVID-19. Loteria potrwa do 6 października 2021 r. - w tym czasie uczestnicy losowania mogą zgarnąć wiele nagród pieniężnych i rzeczowych. 

Zobacz wideo Rząd zapowiada kolejne programy zachęcające do szczepień

Loteria szczepionkowa. Jak się zarejestrować? 

Osoby, które chcą wziąć udział w loterii szczepionkowej, mogą to zrobić na dwa różne sposoby. Pierwszy to rejestracja na stronie Internetowego Konta Pacjenta, a drugi to wykonanie telefonu pod numer Narodowego Programu Szczepień. Wybierając pierwszą metodę, należy:  

  • zalogować się na swoim IKP (Internetowym Koncie Pacjenta) na stronie www.pacjent.gov.pl, wypełnić formularz przystąpienia do loterii, zaznaczyć wymagane zgody i oświadczenia, podać swój numer telefonu i wysłać formularz, klikając w przycisk "Weź udział".

Decydując się na drugą z metod, należy:  

  • zadzwonić pod bezpłatny numer Narodowego Programu Szczepień 989; podczas rozmowy z konsultantem: wyraź chęć udziału w loterii, podaj niezbędne dane do weryfikacji w systemie (imię, nazwisko oraz numer PESEL), podaj swój numer telefonu oraz potwierdź wymagane zgody i oświadczenia 

Loteria szczepionkowa. Na jakie nagrody możemy liczyć? 

W loterii szczepionkowej może wziąć udział każda osoba, która ukończyła 18 lat i jest w pełni zaszczepiona przeciw COVID-19. Musi więc przyjąć obie dawki szczepionki Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca lub jednodawkowy preparat Johnson & Johnson. Każdy z uczestników może wygrać nagrodę natychmiastową, tygodniową, miesięczną i finałową:

  • nagroda natychmiastowa: 39 000 nagród o wartości 200 zł brutto oraz 13 000 nagród o wartości 500 zł brutto,
  • nagroda tygodniowa: 720 hulajnóg elektrycznych marki Segway-Ninebot E22E  o wartości 1 699 zł oraz 60 nagród o wartości 50 000 zł, 
  • nagroda miesięczna: 6 nagród o wartość 100 000 zł oraz sześć samochodów osobowych Toyota Corolla,
  • nagroda finałowa: dwie nagrody o wysokości 1 000 000 zł oraz dwa samochody osobowe Toyota C-HR.

Loteria szczepionkowa - kiedy losowania? 

Losowania loterii szczepionkowej są przeprowadzane w siedzibie Totalizatora Sportowego przy ul. Targowej 25 w Warszawie. Organizator przewidział 12 losowań nagród tygodniowych, dotychczas odbyło się pięć. Kolejne losowania przewidziane są w następujących terminach: 18 sierpnia, 25 sierpnia, 1 września, 8 września, 15 września, 22 września, 6 października. W loterii szczepionkowej odbędą się trzy losowania nagród miesięcznych. Pierwsze odbyło się 4 sierpnia. Dwa kolejne losowania przewidziano w terminie 8 września i 6 października. Z kolei losowanie nagrody finałowej, które zwieńczy loterię szczepionkową, odbędzie się 6 października. 

Więcej o: