Igrzyska Olimpijskie 2020. Gdzie oglądać ceremonię zamknięcia igrzysk w Tokio?

W niedzielę 8 sierpnia na Stadionie Olimpijskim odbędzie się ceremonia zamknięcia igrzysk w Tokio. Gdzie obejrzeć transmisję? O której rozpocznie się transmisja z ceremonii zakończenia igrzysk? Odpowiadamy.

Igrzyska Olimpijskie 2020 zostały przesunięte o rok z powodu koronawirusa i rozpoczęły się 23 lipca 2021 roku. Przez kilkanaście dni najlepsi sportowcy z wielu krajów rywalizowali ze sobą w różnorodnych dyscyplinach sportowych.

Zobacz wideo Tokio 2020. Rekordowe igrzyska dla Polski w XXI wieku! Ale jest problem

Tokio 2020. Gdzie obejrzeć ceremonię zamknięcia igrzysk?

Transmisję zamknięcia igrzysk będzie można obejrzeć nieodpłatnie w na TVP1 oraz Eurosport 1. Będzie można również obejrzeć ją online - na stronie sport.tvp.pl, a także na Playerze, ale po wykupieniu specjalnego pakietu z Eurosport za 15 zł.

Ceremonia zamknięcia Igrzysk Olimpijskich rozpocznie się o godzinie 13:00 czasu polskiego i potrwa najprawdopodobniej do godziny 16. W jej trakcie zostanie zgaszony znicz olimpijski oraz opuszczona flaga. Co więcej, zaprezentowany zostanie kolejny gospodarz igrzysk. W 2024 sportowcy będą zmagać się ze sobą na olimpiadzie w Paryżu.

Tokio 2020. Ryszard Czarnecki kibicuje sportowcom na igrzyskach mimo zamkniętych stadionówCzarnecki na igrzyskach w Tokio mimo zamkniętych trybun. Teraz tłumaczy

"W ciągu ostatnich 17 dni byliśmy świadkami, jak osoby z różnych kultur i środowisk osiągają wspólnie nowe wyżyny i łączą się poprzez sport" - napisali organizatorzy, cytowani przez TVN24.

Igrzyska Olimpijskie 2020. Ile medali zdobyli Polacy w Tokio?

Na ceremonię zamknięcia Igrzysk Olimpijskich polską flagę wniesie kajakarka Karolina Naja, która na olimpiadzie w Japonii zdobyła  brąz i srebro.

Polska zdobyła w sumie 14 medali. Są to cztery złote medale, pięć srebrnych i pięć brązowych. Najwięcej medali zdobyli lekkoatleci, którzy wywalczyli aż dziewięć krążków.

Wojciech Nowicki - rzut młotem na Igrzyskach Olimpijskich w TokioWojciech Nowicki - kim jest medalista z Tokio? Kiedyś trenował piłkę nożną w Jagiellonii

Francja po raz trzeci pozostanie gospodarzem Igrzysk Olimpijskich. Poprzednie olimpiady we Francji odbyły się w 1900 i 1924 roku.

Więcej o: