Wojciech Nowicki - kim jest medalista z Tokio? Kiedyś trenował piłkę nożną w Jagiellonii

Wojciech Nowicki wywalczył dzisiaj w Tokio olimpijskie złoto w rzucie młotem. Udało mu się pokonać czterokrotnego mistrza świata - Pawła Fajdka. Kim jest tegoroczny mistrz olimpijski? Niewiele osób nie wie, że reprezentant Polski może pochwalić się dyplomem uczelni technicznej.

Jest wielkim sportowcem, jednak do tej pory był mnie utytułowany od Pawła Fajdka. Wojciech Nowicki poza zdobytym w środę złotym medalem na igrzyskach olimpijskich w Tokio ma już na swoim koncie olimpijski brąz z Rio de Janeiro, trzy brązowe medale mistrzostw świata, a także złoto i brąz z mistrzostw Europy.

Zobacz wideo Medal olimpijski w rzucie młotem? Wojciech Nowicki: Pod każdym względem jestem lepszy, niż w Rio

Wojciech Nowicki - wzrost, waga, wiek. To nie tylko wybitny sportowiec

Wojciech Nowicki ma 32 lata. Nie należy do najniższych mężczyzn - ma 196 cm wzrostu. Sportowiec waży 129 kg. 

Wojciech Nowicki mistrzem olimpijskim! To nie jest młodszy brat mistrza Fajdka Wojciech Nowicki mistrzem olimpijskim! To nie jest młodszy brat mistrza Fajdka

Urodził się w 1989 roku w Białymstoku. Co ciekawe, w szkole podstawowej trenował piłkę nożną w Jagiellonii Białystok. Dopiero w liceum zaczął trenować rzut młotem. Jak sam przyznaje, do systematycznych treningów motywują go teraz żona i córka. 

Kim byłby Wojciech Nowicki, gdyby nie był sportowcem? Niewiele osób wie, że nasz młociarz ukończył studia na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej. Ma tytuł magistra inżyniera o specjalności automatyka-robotyk. Lekkoatleta w rozmowie z "InPost" przyznał, że gdyby nie sport, to właśnie tym zajmowałby się na co dzień

Mam dyplom magistra inżyniera, który obroniłem na Politechnice Białostockiej, więc pewnie byłbym automatykiem-robotykiem w jakimś zakładzie przemysłowym, czyli zgodnie z wykształceniem - mówił Wojciech Nowicki w rozmowie z portalem "InPost".

Kolejny świetny dzień na igrzyskach. Polska awansuje w klasyfikacji medalowej Klasyfikacja medalowa igrzysk po kapitalnym dniu Polaków. Znowu jest awans!

Wojciech Nowicki ma swojego idola. Kto nim jest? 

Największym idolem mistrza olimpijskiego z Tokio jest słynny aktor Sylwester Stallone.

Sylvester Stallone, a konkretnie postać Rocky’ego Balboa, którą wykreował. To świetna rzecz! - przyznał w wywiadzie z "InPost".
Więcej o: