Loteria szczepionkowa - jak się zarejestrować? Kto może wziąć w niej udział?

Loteria szczepionkowa wystartowała 1 lipca. Można w niej wygrać nagrody pieniężne od 200 do nawet 1 mln złotych, ale również nagrody rzeczowe np. hulajnogi elektryczne i samochody. Kto może wziąć udział w loterii szczepionkowej? Jak się zapisać?

Loteria Narodowego Programu Szczepień to akcja współtworzona przez Ministerstwo Zdrowia i Totalizator Sportowy, która ma zachęcić Polaków do szczepień przeciw COVID-19. Loteria potrwa do 6 października 2021 r. - w tym czasie uczestnicy losowania mogą zgarnąć wiele nagród natychmiastowych, tygodniowych, miesięcznych oraz nagrodę finałową.  

Zobacz wideo Na czym będzie polegała loteria narodowa? "Będą cztery szanse"

Loteria szczepionkowa - kto może wziąć udział? 

W loterii szczepionkowej może wziąć udział każda osoba, która ukończyła 18 lat i posiada pełną zdolność do czynności prawnych (nie została ubezwłasnowolniona częściowo ani całkowicie). Uczestnicy loterii muszą także posiadać miejsce zamieszkania na terenie Polski oraz być w pełni zaszczepieni przeciwko COVID-19 (obie dawki preparatu Pfizer/BioNTech, Moderny, AstryZenki lub jednodawkowa szczepionka Johnson & Johnson). Okres promocyjny, w którym można przystąpić do loterii, rozpoczął się pierwszego lipca i potrwa do 30 września 2021 r.

Loteria szczepionkowa - jak się zapisać? Chętni mogą skorzystać z dwóch metod

Osoby, które chcą wziąć udział w loterii szczepionkowej, mogą to zrobić na dwa różne sposoby. Pierwszy to rejestracja na stronie Internetowego Konta Pacjenta, a drugi to wykonanie telefonu pod numer Narodowego Programu Szczepień. Wybierając pierwszą metodę, należy: 

  • zalogować się na swoim IKP (Internetowym Koncie Pacjenta) na stronie www.pacjent.gov.pl, wypełnić formularz przystąpienia do loterii, zaznaczyć wymagane zgody i oświadczenia, podać swój numer telefonu i wysłać formularz, klikając w przycisk "Weź udział"

Decydując się na drugą z metod, należy: 

  • zadzwonić pod bezpłatny numer Narodowego Programu Szczepień 989; podczas rozmowy z konsultantem: wyraź chęć udziału w loterii, podaj niezbędne dane do weryfikacji w systemie (imię, nazwisko oraz numer PESEL), podaj swój numer telefonu oraz potwierdź wymagane zgody i oświadczenia
Więcej o: