Krynica- Zdrój. Wieża widokowa w koronach drzew przyciąga turystów [CENNIK, GODZINY OTWARCIA]

Wieża widokowa, która znajduje się na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena w Krynicy Zdroju (woj.małopolskie), to pierwsza wieża widokowa w Polsce, umożliwiająca turystom spacer w koronach drzew. Znajduje się na 894 m n.p.m. i ma wysokość 49,5 m. Od dwóch lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów, którzy przyjeżdżają ze wszystkich stron Polski, by wybrać się na ten wyjątkowy spacer w koronach drzew.

Wieża Widokowa w Krynicy-Zdroju mierzy 49,5 metra, co daje wysokość 17 piętrowego wieżowca.

Zobacz wideo Himalaizm marzeniem dla bogatych? Sprawdzamy, ile to kosztuje!

Krynica-Zdrój - atrakcje. Wieża widokowa w koronach drzew

Wieża w Krynicy-Zdroju to wyjątkowa konstrukcja z drewna o wysokości 49,5 metra, która znajduje się na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 m n.p.m) wśród lasów pasma Jaworzyny Krynickiej. Turyści mogą spacerować specjalnie skonstruowaną "drewnianą ścieżką", która wznosi się stopniowo do góry, przy czym podpierana jest przez 18 wież wsporczych i 87 słupów - czytamy na stronie internetowej atrakcji. Na wieżę widokową można wjechać nowoczesną, 6-osobową kolejką krzesełkową Doppelmayr, wyposażoną w osłony przeciwwiatrowe lub dostać się tam pieszo - spacerem po utwardzonej drodze z malowniczymi widokami.

Pożar na wyspie Rodos w Grecji. Turysta: Widzieliśmy z okna hotelu, jak pożar zaczął się rozwijaćPożar na wyspie Rodos w Grecji. Nie było prądu ani wody

Łączna długość ścieżki wynosi 1030 metrów, a zwiedzaniu towarzyszy ogrom atrakcji. To nie tylko wspaniałe widoki, ale również przepełnione ciekawostkami instalacje edukacyjne o tematyce przyrodniczej.

Największą atrakcją, nie tylko dla najmłodszych, jest 60-metrowa zjeżdżalnia, z której można zjechać na sam dół wieży widokowej dosłownie w kilka sekund. Ze zjeżdżalni mogą korzystać dzieci od 12 roku życia lub młodsze - z opiekunem.

Wieża Widokowa w Krynicy-Zdroju. Godziny otwarcia i cennik

Wieża widokowa jest otwarta codziennie w godzinach 9-19, a bilet można kupić w kasie do godziny 18.

Ceny biletów na wieżę widokowa w Krynicy-Zdroju:

  • wejście na Wieżę widokową normalny - 49 zł, ulgowy - 42 zł;
  • wejście na Wieżę widokową + wjazd koleją krzesełkową: normalny - 62 zł, ulgowy - 52 zł;
  • wejście na Wieżę widokową + zjazd koleją krzesełkową: normalny - 62 zł, ulgowy - 52 zł;
  • wejście na Wieżę widokową + wjazd i zjazd koleją krzesełkową: normalny - 74 zł, ulgowy - 60 zł;
  • zjeżdżalnia: 1 zjazd - 9 zł;
  • zjeżdżalnia: pakiet 6 zjazdów - 50 zł;
  • rodzinny 2 dzieci + 2 dorosłych + wjazd i zjazd koleją krzesełkową - 219 zł;
  • rodzinny 1 dziecko + 2 dorosłych + zjazd i wjazd koleją krzesełkową - 194 zł;
  • dzieci do 4 lat gratis.

Listy uczniów przyjętych do szkół ponadpodstawowych. Kiedy się pojawią?Listy uczniów przyjętych do szkół ponadpodstawowych. Kiedy się pojawią?

W Polsce są trzy takie wyjątkowe miejsca, które umożliwiają spacer w koronach drzew. Są to wieże widokowe Krynicy-Zdroju, Świeradowie-Zdroju oraz ścieżka w Poznaniu.