Polityk koalicji rządzącej: Porozumienie w ostatnich tygodniach jest niemal całkowicie izolowane w ramach ZP

- Po tym, jak Mateusz Morawiecki został wiceprezesem partii rządzącej, stał się mniej otwarty na jakiekolwiek negocjacje. Jarosław Gowin od kilkunastu dni jest całkowicie odsunięty na boczny tor - przekazał w rozmowie z Wirtualna Polską ważny polityk partii wchodzącej w skład Zjednoczonej Prawicy.

Jak udało się dowiedzieć portalowi wp.pl, Jarosław Gowin oraz jego partia coraz bardziej są odsuwani na boczny tor w Zjednoczonej Prawicy. - Porozumienie w ostatnich tygodniach jest niemal całkowicie izolowane w ramach Zjednoczonej Prawicy - przekazał informator Wirtualnej Polski. 

Zobacz wideo Szczerba: Ostatnio modnym określeniem jest "ruski ład". Myślę, że jego elementem może być właśnie projekt "lex TVN"

Polski ład i "Lex TVN" przyczyną pogorszenia relacji w Zjednoczonej Prawicy

- Po tym, jak Mateusz Morawiecki został wiceprezesem partii rządzącej, stał się mniej otwarty na jakiekolwiek negocjacje. Jarosław Gowin od kilkunastu dni jest całkowicie odsunięty na boczny tor - przyznał rozmówca wp.pl. I dodał, że już wcześniej prezes Porozumienia został odsunięty od Jarosława Kaczyńskiego, a obecnie wstrzymano spotkania koalicyjne z Mateuszem Morawieckim. 

Lech KołakowskiKołakowski pytany o nową pracę. "Dziękuję za zainteresowanie moją osobą"

Do ochłodzenia stosunków na linii Gowin - PiS doszło po zerwaniu konsultacji w sprawie Polskiego Ładu, kiedy to partia Jarosława Gowina sprzeciwiła się wobec nowego systemu podatkowego. - Uważam, że dalsze oczekiwanie na to, aż ktoś się zgodzi, nie ma wielkiego sensu. To już trwa ponad dwa miesiące. My wykonaliśmy bardzo dużo koncesji, ukłonów w kierunku pana premiera Gowina. Zresztą wcześniej także zaproponowaliśmy rozwiązania, jeszcze przed przedstawieniem Polskiego Ładu, na dwudniowym wyjazdowym spotkaniu, a więc naprawdę partia Porozumienie powinna się już czuć zaopiekowana i poinformowana aż nadto - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki

Marek SafjanProf. Safjan o okładce "Gazety Polskiej": To niszczenie człowieka bez litości

Kością niezgody stało się także odrzucenie poprawki Jarosława Gowina do tzw. projektu ustawa "lex TVN". Prezes Porozumienia chciał poszerzenia listy krajów, które będą mogły inwestować w polskie stacje telewizyjne o te wchodzące w skład OECD (Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju). Do organizacji należą m.in. USA czy Wielka Brytania.

Jan Strzeżek.: "Gdybyśmy każde odrębne zdanie traktowali jako początek końca koalicji, to Zjednoczona Prawicy nie wygrałaby wyborów"

Jak informuje Wirtualna Polska, politycy należący do partii Jarosława Gowina oficjalnie nie przyznają, że doszło do odsunięcia szefa Porozumienia. - Współpracujemy razem 7 lat, wiele rzeczy nas różni, ale jeszcze więcej nas łączy. Gdybyśmy każde odrębne zdanie traktowali jako początek końca koalicji, to Zjednoczona Prawicy nie wygrałaby wyborów. Dobra komunikacja jest jednak podstawą współpracy i na pewno zdecydowanie prościej by było, gdyby projekty takie jak "lex TVN" były z nami konsultowane - wyjaśnił w rozmowie z portalem wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek.

Więcej o: