Kiedy jest rozpoczęcie roku 2021/2021? Kiedy wracamy do szkoły?

Początek roku szkolnego to ważny dzień dla wszystkich uczniów. Po roku lekcji przed ekranami komputerów uczniowie powrócą do szkół. Kiedy jest rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022? Kiedy uczniowie kończą wakacje?

Rok szkolny zakończył się 25 czerwca 2021 r. Na ostatnie kilka tygodni uczniowie wszystkich klas mogli powrócić do nauki stacjonarnej. Wakacje tradycyjnie trwają cały lipiec i sierpień, po czym uczniowie ponownie zasiadają w szkolnych ławach.  

Zobacz wideo Aplikacje, które pomogą w nauce. Przydatne dla uczniów i studentów

Kiedy rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022? [DATA] 

Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. wskazuje, że początek nowego roku szkolnego jest wyznaczony na 1 września - wakacje mogą się jednak wydłużyć, jeśli dzień ten wypadnie w sobotę lub niedzielę. Jak będzie w tym roku? Pierwszy dzień września w 2021 r. wypada w środę. Uczniowie nie mogą więc liczyć na dodatkowy dzień wolnego. 

Spis powszechny. Jak się spisać przez internet? (zdjęcie ilustracyjne)Spis powszechny. Do kiedy można się spisać przez internet? Jak to zrobić?

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 - o której godzinie? Co należy zabrać?

Pierwszy dzień szkoły rozpoczyna się tradycyjnie od uroczystych apelów. Następnie wychowawcy klas przekażą swoim uczniom najważniejsze informacje na temat organizacji pracy w szkole, w tym na temat planu lekcji. Uczniom może się przydać kartka papieru i długopis, które posłużą do zapisania najważniejszych informacji. 

Godzina rozpoczęcia roku szkolnego nie jest ustalona odgórnie dla całego kraju. Informacji o godzinie rozpoczęcia zajęć należy szukać na stronie internetowej placówki, do której uczęszcza uczeń. Pierwszego dnia w szkołach nie są przeprowadzane zajęcia dydaktyczne. Uczniowie rozpoczną regularną naukę dopiero w czwartek 2 września. 

Spadające gwiazdy (zdjęcie ilustracyjne)Perseidy 2021. Kiedy noc spadających gwiazd? Jak je obserwować?

Więcej o: