Pełnia księżyca w lipcu 2021. W sobotę nad ranem pojawi się Koźli Księżyc

Lipcową pełnię księżyca, nazywaną potocznie Koźlim Księżycem, będzie można obserwować w sobotę 25 lipca. Te wyjątkowe zjawisko będzie widoczne na niebie nad ranem o godzinie 4:37. Jednak według zapowiedzi może być widoczny na niebie już o godzinie 2:36.

Pełnia Koźlego Księżyca nazywana jest również Pełnią Burzowego Księżyca oraz Pełnią Siennego Księżyca.

Zobacz wideo W kosmosie wiele się zmienia. Pomagają niższe koszty. Najtańsza misja na Marsa kosztowała o 25 mln USD mniej niż "Grawitacja"

Pełnia Koźlego Księżyca. Kiedy i jak obserwować to niecodzienne zjawisko?

Lipcowa pełnia Księżyca 2021 najlepiej widoczna będzie w sobotę nad ranem o godzinie 4:37, jednak według zapowiedzi zjawisko to może być już widoczne o 2:36, a nawet od późnych godzin nocnych w piątek.

Najbardziej aktualna grafika przedstawiająca stację Lunar Gateway i cumujący do niej statek transportowyRosjanie porzucają USA i na Księżyc wybierają się z Chinami

Pełnia Koźlego Księżyca jest widoczna gołym okiem, ale warto skorzystać również z teleskopu bądź lornetki. Aby obserwować księżyc, najlepiej udać się do ustronnego miejsca, z dala od sztucznych świateł w mieście, które rozjaśniają niebo.

Koźli Księżyc a emocje. Ta pełnia ma wpływ na człowieka

Zdaniem astrologów Koźli Księżyc jest silnie związany z emocjami. W związku z tym, w najbliższych dniach możemy dać się ponieść emocjom, a wszystkie nasze działania i słowa, mogą zostać przez nie zdominowane. Co więcej, osoby, które są podatne na oddziaływanie Księżyca, mogą tego dnia czuć się szczególnie podenerwowane i odczują to szczególnie ich najbliżsi.

Jednak Koźli Księżyc nie wiąże się wyłącznie z negatywnymi emocjami. Warto wykorzystać ten dzień, by wprowadzić w swoje życie duże zmiany. Podjąć wyzwanie, którego od dawna się boimy lub zdecydować się na specjalny zwrot akcji. W tym dniu ludzie osiągają również wyżyny kreatywności i wzrasta ich umysłowa aktywność, co warto wykorzystać do rozwoju osobistego lub w swojej pracy zarobkowej.

Rosja. Służby zabroniły obserwować Księżyc. Obawiają się 'politycznej agitacji'Rosja. Służby zabroniły obserwować Księżyc z obaw przed "polityczną agitacją"

Pełnia Księżyca ma duży wpływ na ludzi. Wielu z nas ma wtedy problemy ze snem i skarży się na nerwowość. Podobnie jest podczas innych faz Księżyca, które również oddziałują na zachowania i samopoczucia ludzi.

Więcej o: