Igrzyska olimpijskie 2021. Google Doodle świętuje rozpoczęcie olimpiady grą z kotkiem

Igrzyska Olimpisjkie w Tokio startują w w piątek 23 lipca. Z tej okazji Google Doodle przygotowało specjalną grę, w której pod postacią sympatycznej kotki zmierzymy się w kilku nowych olimpijskich wyzwaniach.

Interaktywne animacje i postacie na Wyspie Czempionów Google Doodle zostały stworzone przez japońskie studio animacji STUDIO4°C z Tokio. Filmy i przerywniki promujące grę mają szansę spodobać się fanom słynnego studia Ghibli ("Spirited Away", "Mój sąsiad Totoro").

 

W grze wcielamy się w Lucky, uroczą kotkę calico (tak określa się koty dowolnej rasy o trójkolorowej sierści), której zadaniem jest wzięcie udziału w siedmiu sportowych wyzwaniach, za które zdobędzie siedem świętych zwojów. Na tym jednak nie koniec, bo twórcy ukryli w grze sporo niespodzianek i dodatkowych wyzwań.

Igrzyska olimpijskie. Kiedy się zaczynają i gdzie będzie można je obejrzeć? (zdjęcie ilustracyjne) Igrzyska olimpijskie. Kiedy się zaczynają i gdzie będzie można je obejrzeć?

Olimpijskie Google Doodle. W grze pojawiły się postacie z japońskich legend

Do wyboru mamy drużyny niebieską, czerwoną, żółtą lub zieloną, którym przewodniczą Ushi (krowa), Karasu (wrona), Inari (lis) oraz Kappa (żółwiopodobny wodny duszek). Seria siedmiu 16-bitowych minigier obejmuje zupełnie nowe dyscypliny sportowe - tenis stołowy, taniec, wspinaczkę, a nawet jazdę na deskorolce.

Naszymi przeciwnikami w tych wyzwaniach będą mistrzowie danej dyscypliny: postacie inspirowane z japońskim folklorem.

Najpierw wybraliśmy legendy i podania ludowe z całego kraju, z najbardziej rozpoznawalnymi postaciami. Później połączyliśmy te historie i postacie z każdą dyscypliną sportową, która pojawia się w grze. W podobny sposób wybraliśmy również maskotki drużyn i postacie pojawiające się w mieście, takie jak Kappa, Yatagarasu i"taniec lwa", ponieważ są one doskonale znane w całej Japonii. Projekt każdej z postaci został zainspirowany jej oryginalną fabułą, a następnie dostosowany do warunków gry

- opowiedzieli twórcy.

Strojnik wyrzucony na brzeg USA. Ocean wyrzucił na brzeg tajemniczą "złotą rybkę"

Wyniki każdej z drużyn, zasilanej przez graczy z całego świata, Google będzie podawał w globalnej tabeli wyników, aktualizowanej w czasie rzeczywistym.

O procesie powstawania gry można dowiedzieć się więcej z poniższego materiału:

 

Jak pomóc Lucky? Po wejściu na główną stronę wyszukiwarki wystarczy kliknąć w animowane logo Google. Wyświetli się ekran, na którym rozpocznie się gra. Steruje się w niej klawiszami WSAD lub strzałkami i spacją.

Więcej o: