USA. Ocean wyrzucił na brzeg tajemniczą "złotą rybkę". Waży 45 kilogramów i ma metr długości

Niebywały okaz "złotej rybki" odnaleziono 14 lipca na plaży Sunset Beach na wybrzeżu Oregonu w Stanach Zjednoczonych. Martwa ryba została wyrzucona na brzeg przez ocean i jak podają specjaliści, jest niezwykle rzadkim gatunkiem. Znalezisko waży 45 kilogramów i mierzy metr długości. Eksperci chcą przeprowadzić sekcję zwłok ryby, aby dowiedzieć się więcej o tym gatunku.

Ryba, którą wyrzucił ocean na wybrzeżu Oregonu, to strojnik (Lampris guttatus), znany również pod inną, wdzięczną nazwą - "ryba księżycowa".

Zobacz wideo Zwierzęta w filmach i serialach. Czy twórcy rzeczywiście pilnują, żeby nie stała im się krzywda? [Popkultura]

Gignatyczna "złota rybka" w USA. Choć martwa, wyglądała na żywą 

Martwa ryba została odnaleziona na plaży Sunset Beach. Wywołała niemałe poruszenie i ekscytację wśród mieszkańców. Nic dziwnego - jak poinformowała Keith Chandler, dyrektor generalny Seaside Aquarium, na wybrzeżu Oregonu "nieczęsto można znaleźć" takie okazy. Jego zdaniem ryba, choć była martwa, wyglądała jak żywa - podaje CNN

Martwe flamingi nad jeziorem Tuz w TurcjiTurcja. Zmarło tysiące młodych flamingów. Ciała leżą w wyschniętym jeziorze

Ryba księżycowa skrywa tajemnice. Naukowcy przeprowadzą sekcję zwłok ryby, by dowiedzieć się o gatunku znacznie więcej

Ryby księżycowe zamieszkują głębokie części oceanu, więc nauka niewiele wie na ich temat. Okaz odnaleziony na plaży przechowywany jest obecnie w dużej zamrażarce, by możliwe było przeprowadzenie sekcji zwłok i zdobycie jak największej liczby informacji. Jak informuje Keit Chandler, akwarium chce przy tym współpracować z lokalną organizacją, Muzeum Morskim rzeki Columbia. Umożliwi także uczestniczenie w sekcji jednej z grup szkolnych. 

Szczur laboratoryjnyZwierzęta laboratoryjne w Polsce mają mieć lepiej. O hodowlanych cisza

Strojniki to bardzo rzadkie ryby o owalnym kształcie, które występują w wodach Pacyfiku i Oceanu Atlantyckiego. Ich ubarwienie jest najczęściej połączeniem takich kolorów jak pomarańczowy, złoty, czerwony i srebrzystoszary. Jest aktywną rybą, która zachowuje się jak drapieżnik i posiada niektóre z przynależnych im cech - duże oczy i rozbudowane mięśnie.

Więcej o: