Fryderyki 2021. Najlepsze polskie wokalistki wystąpią na jednej scenie. Gdzie oglądać galę?

Tegoroczna gala rozdania Fryderyków będzie pełna kobiecych gwiazd polskiej muzyki. Na scenie festiwalu pojawią się m.in. sanah, Natalia Nykiel, Kayah i Kasia Lins. Kiedy odbędzie się to jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń w Polsce? Gdzie będzie można obejrzeć transmisję? Podpowiadamy.

Fryderyk, czyli najważniejsza polska nagroda muzyczna przyznawana jest od 1995 roku najlepszym artystom i wydawnictwom rodzimej sceny muzyki rozrywkowej i jazzowej. W tym roku gala wręczenia statuetek odbędzie się 5 sierpnia w szczecińskiej Netto Arenie.

Tegoroczna Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu Fryderyk Festiwal 2021 zapowiada się wyjątkowo nie tylko dlatego, że po raz pierwszy odbędzie się w Szczecinie, w Netto Arena. Spragniona koncertów branża muzyczna wraca powoli do równowagi po pandemicznej przerwie, a artyści już nie mogą się doczekać kolejnych spotkań z publicznością. Z tym większą radością główny organizator konkursu, Związek Producentów Audio-Video ogłosił, że największe święto polskiej muzyki odbędzie się przy udziale widzów, a ze szczecińskiej sceny zabrzmią głosy aż kilkunastu najlepszych polskich wokalistek, w tym artystek nominowanych do tegorocznej nagrody Fryderyk

- zapowiedzieli organizatorzy.

Zobacz wideo Inspiracja czy ciężka praca, czyli skąd biorą się najlepsze pomysły. Wywiad z Krzysztofem Zalewskim [Popkultura Extra]

Fryderyki 2021. Najlepsze polskie wokalistki w niezwykłych duetach

Podczas tegorocznej edycji na festiwalowej scenie będą królowały przede wszystkim kobiety. W gronie wokalistek, które wystąpią na gali, znalazły się: sanah, Margaret, Natalia Nykiel i Lanberry, a także - w duetach - Kayah i Viki Gabor, Hania Rani wspólnie z Melą Koteluk, Natalia Szroeder (towarzyszyć będzie jej Ralph Kaminski), Kasia Lins (z Vito Bambino), Ania Dąbrowska (razem z Gromee) oraz Natalia Przybysz (ze Skubasem). W trakcie gali zaprezentują się również Krzysztof Zalewski, Sobel i zespół Nocny Kochanek.

 

sanah Piosenka sanah i Vito Bambino najchętniej słuchanym utworem w Polsce

Przypomnijmy, że sanah ma w tym roku szansę na cztery statuetki, w kategoriach utwór roku (piosenka "Szampan"), album roku pop ("Królowa dram"), teledysk roku ("Szampan") oraz autor roku. Margaret ma może zgarnąć statuetkę za teledysk do kawałka "Reksiu", wydanego wspólnie z Otsochodzi. Lanberry nominowana jest w kategorii album roku pop ("Co gryzie Panią L?") i utwór roku ("Plan awaryjny"). Viki Gabor może otrzymać statuetkę za teledysk do piosenki "Getaway", z kolei Hania Rani ubiega się o nagrody dla najlepszego producenta oraz kompozytora, a także w kategorii album roku w gatunku pop alternatywny ("Home"). "Astronomię Poety. Baczyński" w wykonaniu Meli Koteluk i grupy Kwadrofonik typowana jest do nagrody w kategorii album roku muzyka poetycka, z kolei Kasia Lins może zdobyć statuetkę za najlepszy alternatywno-popowy album ("Moja wina").

Z pełną listą artystów nominowanych do Fryderyka można zapoznać się tutaj.

Hania Rani i Dobrawa Czocher Hania Rani i Dobrawa Czocher prezentują debiut dla Deutsche Grammophon

Fryderyki 2021. Gdzie oglądać galę wręczenia nagród?

Wejściówki na Fryderyk Festiwal można nabyć na stronach: eBilet.pl, eventim, kupbilecik.pl oraz bilety.fm.

Transmisję z tegorocznych Fryderyków będzie można obejrzeć również w telewizji TVN oraz online za pośrednictwem platformy Player i na portalu Onet. Relację z wydarzenia będzie można śledzić także na antenie Radia Zet oraz w mediach społecznościowych Fryderyk Festiwal. Impreza rozpocznie się o godz. 18 w czwartek 5 sierpnia. Gospodarzami gali będą Marcin Prokop, Gabi Drzewiecka, Mery Spolsky oraz Robert Karpowicz.

Natalia Nykiel - P.R.I.D.E. Natalia Nykiel z nowym singlem "P.R.I.D.E.". Piękno, równowaga i dobra energia

Więcej o: