Igrzyska olimpijskie. Kiedy się zaczynają i gdzie będzie można je obejrzeć?

XXXII Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio zaczynają się już niebawem i będzie to najważniejsze sportowa impreza tego roku. Kiedy dokładnie zaczynają się igrzyska i gdzie będzie można je obejrzeć?

Igrzyska Olimpijskie w Tokio z powodu trwającej pandemii koronawirusa przełożono z roku 2020, jest to więc długo wyczekiwane wydarzenie, które jednak upłynie pod znakiem obostrzeń. Komitet organizacyjny zdecydował, że rozgrywki odbędą się bez siedzących na trybunach kibiców.

Zobacz wideo To będą inne igrzyska. "Ubolewamy, że nie będzie kibiców na trybunach"

Kiedy zaczynają się igrzyska olimpijskie?

Igrzyska olimpijskie w Tokio rozpoczną się oficjalnie 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia, a główną areną będzie nowy Japoński Stadion Narodowy. Tokio było już gospodarzem letnich igrzysk kilkadziesiąt lat temu, w 1964 roku. Mimo że oficjalnie rozpoczęcie imprezy jest zaplanowane na piątek 23 lipca, to rywalizacja w dwóch dyscyplinach odbędzie się już wcześniej - 21 lipca. Chodzi o piłkę nożną i softball.

Strzały podczas meczu baseballowegoWaszyngton. Strzelanina w okolicach stadionu, część z kibiców wpadła w panikę

Sportowcy w tym roku nie będą mogli oglądać na trybunach wspierających ich kibiców, a wszystko przez obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Organizatorzy chcą jednak dać im namiastkę obecności fanów i postawią w obiektach sportowych głośniki i telebimy, z których będzie płynął doping. - Nie chcemy, aby sportowcy czuli się na stadionie osamotnieni. Chcemy im pokazać, poprzez wykorzystanie różnych nowoczesnych technologii, jak wielu ludzi wspiera ich, także w realnym czasie. Podjęliśmy szereg inicjatyw, aby zbliżyć kibiców do sportowców, by ci poczuli atmosferę igrzysk - powiedział cytowany przez polsatsport.pl przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach.

Igrzyska olimpijskie. Gdzie będzie można obejrzeć?

Igrzyska będzie można obejrzeć na antenie TVP1 i TVP2. Telewizja Polska otrzymała sublicencję, a to znaczy, że będzie transmitować najważniejsze wydarzenia. Można również korzystać z aplikacji mobilnej TVP Sport.

"Segregacja" i "dzielenie społeczeństwa". Po komunikacie Legii rozpętała się burza

Eurosport z kolei będzie mógł pokazać wszystkie rozgrywki - wystarczy włączyć Eurosport 1 lub Eurosport 2. Będzie to jedyna stacja w całej Europie, która pokaże całość sportowej rywalizacji. 

Więcej o: