Mecz Włochy - Anglia. Finał Euro 2020 już dziś! O której i gdzie oglądać mecz?

O godzinie 21:00 na stadionie Wembley w Londynie rozpocznie się finał Euro 2020. W meczu o tytuł mistrza Europy zmierzą się reprezentacje Włoch i Anglii. Gdzie i o której oglądać to spotkanie?

To może być drugi tytuł mistrza Europy dla Włoch. Poprzednim razem udało im się to osiągnąć w 1968 roku. Reprezentanci Anglii natomiast nigdy nie zostali mistrzami Europy.

Zobacz wideo Raheem Sterling - najlepszy piłkarz Euro 2020?

Mecz Włochy - Anglia. O której oglądać finał Euro 2020?

Ostatni mecz w ramach Euro 2020 rozpocznie się w niedzielę 11 lipca o godzinie 21:00. Transmisja prowadzona będzie na TVP 1, TVP Sport i w aplikacji mobilnej. Studio ekspertów rozpocznie się już o godzinie 18:00. Relację tekstową na żywo można śledzić też na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Dotychczasowy bilans spotkań tych zespołów jest korzystniejszy dla Azzurrich. Drużyna z Włoch wygrała 11 spotkań z reprezentacją Anglii. Synowie Albionu mają na swoim koncie osiem wygranych z Italią. Remis padał w sumie osiem razy

Anglicy i Włosi podjęli decyzję przed finałem Euro 2020. Anglicy i Włosi podjęli decyzję przed finałem Euro 2020. "Mają dość rozmawiania"

Ostatni mecz Włochów z Anglikami miał miejsce w 2014 roku, czyli podczas mistrzostw świata w Brazylii. Włosi wygrali wówczas 2:1, a na listę strzelców wpisali się Mario Balotelli i Claudio Marchisio. Obie reprezentacje jednak nie wyszły z grup do dalszej, pucharowej fazy rozgrywek. W ćwierćfinale Euro 2012 w regulaminowym czasie gry był remis. W rzutach karnych lepsi okazali się natomiast zawodnicy Azzurri. 

Włosi pokazali się z dobrej strony na Euro 2020. Grają ofensywny futbol i zdobyli dotąd 12 bramek, co daje im drugi wynik turnieju (pierwsze miejsce z 13 bramkami mają Hiszpanie, które odpadli w półfinale po meczu z Włochami). Anglia gra natomiast bardziej defensywnie, czego wynikiem jest to, że aż do półfinału nie stracili ani jednej bramki.  

'A jednak' - Zbigniew Boniek o karnym w meczu Anglia - DaniaDuńczycy ujawniają, co trener Anglii naprawdę uważa o kontrowersyjnym karnym