Loteria szczepionkowa. Jak się zarejestrować? Co można wygrać?

Loteria szczepionkowa wystartowała w czwartek 1 lipca. Jest ona organizowana wspólnie przez Ministerstwo Zdrowia oraz Totalizator Sportowy i ma na calu zachęcenie Polaków do udziału w narodowej akcji szczepień. Jak się zarejestrować? Na jakie nagrody możemy liczyć? Odpowiadamy.

Loteria Narodowego Programu Szczepień rozpoczęła się 1 lipca i ma potrwać przez trzy miesiące (zakończy się 30 września). Realizuje ją Totalizator Sportowy we wsparciu spółek Skarbu Państwa. Szereg nagród ma zachęcić Polaków do przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19

Zobacz wideo Na czym będzie polegała loteria narodowa? "Będą cztery szanse"

Loteria szczepionkowa. Na jakie nagrody możemy liczyć? 

W wielkim losowaniu uczestniczyć może każda osoba, która ukończyła 18 lat oraz jest w pełni zaszczepiona. Musi więc przyjąć dwie dawki szczepionek koncernów Pfizer/BionTech, Moderna, AstraZeneca lub zaszczepić się preparatem jednodawkowym Johnson & Johnson. Każdy ma cztery szansę na wygraną - natychmiastową, tygodniową, miesięczną i finałową. 

  • Nagroda natychmiastowa - co 500. osoba zdobywa 200 zł nagrody, z kolei co 2000. - nagrodę w wysokości 500 zł. Cała pula nagród natychmiastowych to 52 000 sztuk. 
  • Nagroda cotygodniowa - podczas loterii szczepionkowej odbędzie się 12 losowań tygodniowych. Łącznie do zdobycia jest 720 hulajnóg elektrycznych Segway, a także 60 nagród pieniężnych w wysokości 50 tysięcy złotych. 
  • Nagroda miesięczna - podczas trzech losowań sześciu wygrywających otrzyma po 100 tysięcy złotych lub samochód osobowy Toyota Corolla.
  • Nagroda finałowa - dwie osoby mogą zdobyć milion złotych, dwie inne natomiast samochód osobowy Toyota C-HR.

Loteria szczepionkowa. Jak się zarejestrować? 

Co należy zrobić, aby wziąć udział w loterii szczepionkowej? Wystarczy wykonać kilka prostych kroków: 

  • Pierwszym z nich jest zarejestrowanie się na stronie www.pacjent.gov.pl. Zamiast rejestracji internetowej możemy też zadzwonić pod bezpłatny numer Narodowego Programu Szczepień - 989. 
  • Następnie należy zaktualizować swój numer telefonu poprzez Internetowe Konto Pacjenta. Dlaczego to ważne? To właśnie na ten numer otrzymamy wiadomość SMS, jeśli okaże się, że udało się nam wygrać.
  • Aby wziąć udział w losowaniu, musimy wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych na potrzeby loterii. Później musimy potwierdzić chęć udziału w niej (na ekranie pojawi nam się okienko z potwierdzeniem). Swoją zgodę na wzięcie udziału w loterii można zawsze wycofać. 

Laureaci, którzy zdobędą jedną z nagród natychmiastowych, zostaną o tym powiadomieni poprzez wiadomość SMS w ciągu pięciu dni kalendarzowych od momentu spełnienia wszystkich warunków wymaganych do tego, by wziąć udział w zabawie. 

Jeśli otrzymamy SMS z informacją o wygranej, załączony będzie do niego link do formularza elektronicznego. Należy go wypełnić oraz przesłać w ciągu 10 dni kalendarzowych od otrzymania wiadomości o zwycięstwie. Wszystkie nagrody mają zostać dostarczone do 31 stycznia 2022 roku. 

Przypominamy - wszystkie chętne osoby, które chcą uczestniczyć w losowaniu, muszą zostać w pełni zaszczepione nie później niż do 30 września 2021 roku. W ciągu pierwszych siedmiu dni zarejestrowało się zaledwie 10 proc. osób uprawnionych do odebrania nagrody - poinformował w środę Totalizator Sportowy. 

Więcej o: