Loteria spisu powszechnego. Kiedy losowanie? Co można wygrać?

Główny Urząd Statystyczny przygotował loterię, aby zachęcić Polaków do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym. Losowanie nagród zbliża się wielkimi krokami. Co można wygrać?

7 lipca zakończyła się rejestracja na stronie internetowej loterii Narodowego Spisu Powszechnego. Kiedy odbędzie się losowanie nagród i na co mogą liczyć laureaci?

Zobacz wideo Na czym będzie polegała loteria narodowa? "Będą cztery szanse"

Kiedy losowanie nagród w loterii?

Losowania nagród I i II stopnia odbywały się zgodnie z harmonogramem przygotowanym przez Główny Urząd Statystyczny. Kolejne i ostatnie losowanie odbędzie się 9 lipca, a wyłonienie zwycięzcy nagrody głównej odbędzie się 14 lipca 2021 roku.

Laureaci są informowani o wylosowaniu ich zgłoszenia jako zgłoszenia zwycięskiego za pośrednictwem wiadomości e-mail, wysyłanej na adres podany w formularzu. Wiadomości będą wysyłane w dniu losowania. Osoby, które podały przy rejestracji numer telefonu, otrzymają informację telefonicznie. 

Loteria Spisu Powszechnego. Co można wygrać?

W loterii Narodowego Spisu Powszechnego są przewidziane nagrody I i II stopnia, a także nagroda główna. Nagroda I stopnia to karta przedpłacona o wartości tysiąca złotych brutto. W sumie było ich do wygrania 480. Nagroda II stopnia to również karta przedpłacona, w tym wypadku o wartości 500 zł. Tych nagród było do wygrania w loterii w sumie 960.

Z kolei podczas finałowego losowania wygrać będzie można jeden z szesnastu samochodów Toyota Yaris - to właśnie nagroda główna. Zwycięzcy otrzymają samochody wraz z polisą ubezpieczeniową obejmującą roczny pakiet ubezpieczeniowy składający się z OC/AC/NW oraz ASSISTANCE 24h, AC pełne z ryzykiem kradzieży wraz z dodatkową kwotą pieniężną przeznaczoną na poczet podatku w wysokości 7 650 00 zł - czytamy na stronie internetowej loteria.spis.gov.pl.

Spisu należy dokonać do 30 września 2021 roku. Za niedopełnienie tego obowiązku może grozić kara pieniężna.

Więcej o: