Kiedy wyniki matur 2021? Jak je sprawdzić?

"Matura 2021" to hasło, które jest coraz częściej wpisywane w wyszukiwarki internetowe. Maturzyści, którzy zapomnieli już o egzaminach i rozpoczęli najdłuższe w życiu wakacje, zaczynają stresować się wynikami. Kiedy będą one dostępne?

Tegoroczne egzaminy dojrzałości rozpoczęły się 4 maja. Maturzyści podeszli m.in. do obowiązkowych egzaminów z języka polskiego, matematyki i wybranego języka nowożytnego. Kiedy otrzymają wyniki tych i innych egzaminów maturalnych?

Zobacz wideo Arłukowicz: Nauczyciele powinni mieć prawo do bezpłatnych i natychmiastowych testów

Matura 2021. Kiedy wyniki egzaminów?

Maturzyści i ich rodzice w napięciu czekają na wyniki tegorocznych egzaminów dojrzałości. Dodatkowym stresem była pandemia, która znacznie zmieniła funkcjonowanie minionego roku szkolnego. Niedługo jednak emocje opadną i wszystko będzie jasne. "Świadectwa zostaną przesłane do szkół przez okręgowe komisje egzaminacyjne do 5 lipca br. Tego samego dnia (5 lipca) ogłoszone zostaną również ogólnopolskie wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego" - informowała już w kwietniu Centralna Komisja Egzaminacyjna. Wyniki będą dostępne w specjalnym systemie 5 lipca od godziny 8:30.

Sofia SapiegaSofia Sapiega otrzymała dyplom ukończenia studiów. Odebrali go rodzice

Z kolei osoby, które przystąpią do egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym, otrzymają wyniki nieco później - 10 września. Aby zdać maturę, należy uzyskać minimum 30 proc. punktów z przedmiotów obowiązkowych, czyli z języka polskiego, matematyki i wybranego języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym.

Jak sprawdzić wyniki matur?

Maturzyści zadają sobie jeszcze jedno ważne pytanie: gdzie będzie można sprawdzić wyniki matur? Odpowiedź jest prosta: w internecie. Tegoroczni absolwenci będą musieli się zalogować na portal uruchomiony przez Komisję Egzaminacyjną. Indywidualny login i hasło każdy zdający maturę otrzymał w szkole. Aby zalogować się do systemu, należy wejść na stronę internetową wyniki.edu.pl/login, która będzie dostępna dla maturzystów od 5 lipca od godziny 8:30. "Po zalogowaniu można zmienić hasło. Można również zalogować się Profilem Zaufanym" - czytamy na stronie systemu. W przypadku zgubienia hasła należy zwrócić się do szkoły z prośbą o wygenerowanie nowego.

Tusk przejmuje władze w PO. 'Widzieliśmy dobrze minę Trzaskowskiego'Tusk przejmuje władzę w PO. "Widzieliśmy dobrze minę Trzaskowskiego"

Więcej o: