Matura 2021. Kiedy wyniki? Gdzie można je sprawdzić?

Tegoroczni maturzyści, którzy zaliczą egzamin dojrzałości, staną przed niełatwymi wyborami, dotyczącymi ich przyszłości. Kiedy poznamy wyniki matur 2021? W jaki sposób będzie można je sprawdzić?

Tegoroczna sesja maturalna trwała do 4 do 21 maja. Wzięło w niej udział około 271 tysięcy absolwentów liceów ogólnokształcących i techników. Obowiązkowymi przedmiotami były tradycyjnie język polski, matematyka oraz wybrany język obcy na poziomie podstawowym. Jeśli chodzi o poziom rozszerzony, to największą popularnością wśród maturzystów cieszyły się kolejno: język angielski (158 412 osób), matematyka (74 603 osoby), język polski (57 758 osób), a poza podium - geografia (53 884 osoby) i biologia (44 264 osoby).

Zobacz wideo Prognoza długoterminowa IMGW. Jaka pogoda w wakacje?

Matura 2021. Kiedy maturzyści poznają swoje wyniki? Gdzie je sprawdzić?

Przypomnijmy, że aby zdać maturę z przedmiotów obowiązkowych, należy uzyskać nie mniej niż 30 proc. z możliwych do zdobycia punktów z egzaminu z danej dziedziny. Oznacza to jednocześnie, że osoby z niższym wynikiem nie zaliczyły matury. Maturzyści, którym nie powiodło się na jednym z przedmiotów, będą mogli przystąpić do egzaminu poprawkowego w sierpniu. Jego wyniki będą znane 10 września br.

Czarnek otrzymał świadectwo. Celujący za język nienawiści i indoktrynację Czarnek dostał świadectwo. Celujący za język nienawiści, szczucie na innych

Wyniki tegorocznych matur poznamy natomiast już w poniedziałek 5 lipca o godz. 8:30. Będą one publikowane na stronach internetowych Okręgowych Komisji Egzaminacyjnej (OKE).

Lista Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych:

Po wejściu na stronę maturzysta będzie musiał wybrać zakładkę 'uczeń', a następnie zalogować się za pośrednictwem numeru PESEL oraz hasła dostępu, jakie otrzymał wcześniej w szkole. Co w przypadku, gdy uczeń zgubi swoje hasło? Wtedy musi zwrócić się do swojej szkoły o wygenerowanie kolejnego. 5 lipca absolwenci otrzymają również swoje świadectwa maturalne.

Wakacje (zdjęcie ilustracyjne) Bon turystyczny. Kto może się ubiegać? Do kiedy można złożyć wniosek?

Więcej o: