Rząd przedstawia szczegóły loterii dla zaszczepionych. Pula nagród wynosi 14 milionów złotych

24 czerwca odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli Michał Dworczyk, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Paweł Szefernaker oraz prezes zarządu Totalizatora Sportowego Olgierd Cieślik. W jej trakcie przedstawiono szczegóły dotyczące loterii dla zaszczepionych, która rusza już 1 lipca. Pula nagród finansowych wynosi ponad 14 mln zł.

- Apeluję o rejestrowanie się i szczepienie, bo bez odpowiedniego poziomu zaszczepienia społeczeństwa musimy się liczyć z czwartą falą zakażeń, a ta może doprowadzić nawet do lockdownu - powiedział podczas konferencji szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Zobacz wideo Kiedy będą dostępne szczepienia w aptekach, galeriach handlowych? Czym będzie można się tam zaszczepić?

Startuje loteria dla zaszczepionych. Jak można się zapisać?

Głównymi warunkami udziału w loterii jest bycie osobą pełnoletnią i zaszczepioną. Aby wziąć w niej udział, należy się również zarejestrować, ponieważ rejestracja nie odbywa się automatycznie tuż po zaszczepieniu.

Rejestracji w loterii szczepionkowej można dokonać na stronie pacjent.gov.pl oraz przez infolinię pod numerem 989. Loteria potrwa od 1 lipca do 30 września 2021 r.

Pula nagród w loterii dla zaszczepionych wynosi 14 milionów. Co można wygrać?

Każda osoba w pełni zaszczepiona ma cztery szanse na nagrody: 1 nagroda natychmiastowa, 1 nagroda tygodniowa, 1 nagroda miesięczna oraz 1 nagroda finałowa.

Nagrody natychmiastowe - codziennie do wygrania:

Nagrody pieniężne o wartości 200 zł przyznawane co 500 uprawnionej osobie lub 500 zł przyznawane co 2 tys. osobie. Pula nagród natychmiastowych jest ograniczona i wynosi ponad 14 mln zł.

Nagrody tygodniowe - 12 losowań w każdą środę:

  • 60 nagród pieniężnych w wysokości 50 tys. złotych
  • 720 hulajnóg elektrycznych marki Segway-Ninebot

Nagrody miesięczne - 3 losowania w okresie trwania loterii:

  • 6 nagród pieniężnych w wysokości 100 tys. złotych
  • 6 samochodów osobowych Toyota Corolla

Nagrody finałowe - losowanie 6 października:

  • 2 nagrody pieniężne w wysokości 1 mln zł
  • 2 samochody osobowe Toyota C-HR

Wyłonienie laureatów loterii szczepionkowej odbywa się za pomocą certyfikowanego urządzenia losującego. Szczęśliwi zwycięzcy informację o wygranej dostaną w przeciągu dwóch dni roboczych od dnia losowania. Zanim ruszy loteria, warto sprawdzić, czy numer przypisany do Internetowego Konta Pacjenta jest aktualny, ponieważ zwycięzcy otrzymają informację o wygranej SMS-em. W wiadomości znajdzie się również kod, który umożliwi wypłatę nagrody z bankomatu.

Więcej o: