Kiedy zakończenie roku szkolnego 2021 i początek wakacji?

Zakończenie roku szkolnego już niedługo. Mimo panującej pandemii uczniowie rozpoczną wakacje zgodnie z planem. Jak długo dzieci i młodzież będą się cieszyć wolnym czasem?
Zobacz wideo Pandemia uderza w młodych. Psychiatra: Narastają w nich trudne emocje

Mimo że w tym roku szkolnym uczniowie większość czasu spędzili na lekcjach zdalnych, czas na edukację nie zostanie wydłużony. Zakończenie roku nastąpi zgodnie z wcześniejszym rozporządzeniem Ministra Edukacji. 

- Jedno jest pewne. Czas wakacji jest okresem odpoczynku dla dzieci, uczniów i przerwy od zajęć lekcyjnych. W tym zakresie nie planujemy żadnych zmian - przekazała rzeczniczka MEN Anna Ostrowska pod koniec kwietnia. W podobnym tonie wypowiedział się także wiceminister edukacji Tomasz Rzymkowski.

- Nie chcemy dzieciom zabierać wakacji, ani ich rodzicom czy nauczycielom. Wakacje rozpoczynają się 25 czerwca i 1 września miejmy nadzieję, że bez jakichkolwiek przeszkód rozpocznie się rok szkolny, nie widać na razie na horyzoncie przeszkód do tego - powiedział w programie "Kwadrans polityczny" w TVP1.

Kiedy zakończenie roku szkolnego 2020/2021? Ile potrwają wakacje?

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się więc zgodnie z planem w piątek 25 czerwca. Wakacje potrwają natomiast do końca sierpnia. Od 1 września dzieci i młodzież ponownie rozpoczną naukę. Przerwa wakacyjna potrwa w tym roku 67 dni

Edukacja dobie epidemii koronawirusa

W roku szkolnym 2020/2021 większość uczniów odbywała lekcje zdalnie. Do murów szkoły wrócono na zaledwie kilka tygodni przed zakończeniem roku. 4 maja na edukację stacjonarną przeszły dzieci z klas I-III, natomiast od 17 maja do szkół wróciła młodzież z klas 4-8 oraz szkół średnich. 

Więcej o: