1 lipca rusza Loteria Narodowego Programu Szczepień. Sprawdź, co mogą wygrać zaszczepione osoby

Już 1 lipca 2021 roku rusza Loteria Narodowego Programu Szczepień zorganizowana przez Ministerstwo Zdrowia oraz Totalizator Sportowy. Zobacz, co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w loterii i sprawdź, co możesz wygrać.

- Kończy się ten etap, kiedy największym wyzwaniem było dla nas pozyskanie szczepionek. Wyzwaniem coraz większym będzie przekonanie Polaków do tego, żeby się szczepić. To jest wyzwanie dla nas wszystkich. Tylko zaszczepienie jak największej części populacji pozwoli zwyciężyć COVID-19 - powiedział pod koniec maja szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk podczas prezentacji nowych rozwiązań w Narodowym Programie Szczepień.

Zobacz wideo Czy szczepienia w Polsce powinny być obowiązkowe?

Loteria Narodowego Programu Szczepień startuje już na początku lipca

W loterii, która rusza 1 lipca i będzie trwać trzy miesiące, do wygrania są: hulajnogi, samochody hybrydowe, nagrody pieniężne i inne cenne nagrody rzeczowe - vouchery. Każda osoba, która weźmie udział w losowaniu, będzie miała aż cztery szanse, aby wygrać. 

Na uczestników czekają nagrody: 

  • natychmiastowe - 500 złotych wygrywa co 2000 osoba;
  • cotygodniowe - co tydzień dwóch uczestników będzie mogło wygrać po 50 tys. złotych oraz hulajnogi elektryczne i vouchery;
  • comiesięczne - raz w miesiącu dwie osoby będą mogły wygrać 100 tys. złotych oraz samochody hybrydowe;
  • finalna - główną nagrodę - 1 mln złotych i samochód hybrydowy otrzyma dwóch zwycięzców. 

Jak wziąć udział w loterii? 

Jak donosi Fakt, w loterii będzie mogła wziąć udział każda osoba, zaszczepiona przynajmniej jedną dawką. Przed losowaniem trzeba będzie jednak wyrazić na to zgodę, będzie można to zrobić, dzwoniąc na infolinię lub za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta. Rząd w tym tygodni ma podać więcej szczegółów w sprawie Loterii Narodowego Programu Szczepień.

Więcej o: