Rzeszów. Konrad Fijołek został zaprzysiężony na prezydenta miasta

"Bezwzględne oddanie miastu oraz bardzo szeroko pojętą współpracę" zapowiedział podczas swojego poniedziałkowego zaprzysiężenia nowy prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, m.in. były prezydent stolicy Podkarpacia, Tadeusz Ferenc. Po ślubowaniu Fijołek spotkał się z mieszkańcami swojego miasta.

Rzeszowski magistrat poinformował, że w poniedziałek 21 czerwca o godz. 14 odbyło się zaprzysiężenie nowo wybranego prezydenta miasta, Konrada Fijołka. - Prawie 20 lat temu z tej mównicy ślubowałem z bijącym mocno sercem ciężką pracę w roli radnego. W najśmielszych snach nie przypuszczałem, że przejdzie mi ślubować mieszkańcom Rzeszowa służbę w roli prezydenta mojego ukochanego miasta - cieszył się Konrad Fijołek podczas swojego ślubowania.

Zobacz wideo Zwycięstwo Konrada Fijołka jest szansą dla całej opozycji?

- Nowoczesne miasto musi korzystać z pomysłów, wiedzy, dorobku, doświadczenia zawodowego swoich mieszkańców. I włączać ich w proces decyzyjny. Chcę, aby zarządzanie naszym miastem miało charakter obywatelski. Program dla Rzeszowa, który będziemy wspólnie realizować, to tak naprawdę program napisany przez mieszkańców. I to wy - mieszkańcy powierzyliście mi jego realizację. Dziękuję - powiedział w trakcie swojego wystąpienia prezydent Rzeszowa. Zapowiedział także "bezwzględne oddanie miastu oraz bardzo szeroko pojętą współpracę".

W uroczystości uczestniczyli rzeszowscy radni oraz zaproszeni goście, m.in. byli prezydenci miasta, Marek Bajdak oraz poprzednik Konrada Fijołka, Tadeusz Ferenc, rektorzy rzeszowskich uczelni, wojewoda podkarpacka Ewa Leniart, wicemarszałek Podkarpacia Piotr Pilch, grono kilkudziesięciu samorządowców z prezydentem Sopotu, Jackiem Karnowskim, na czele, prezydent Przemyśla Wojciech Bakun, a także parlamentarzyści - Paweł Poncyliusz i Wiesław Buż. Po zaprzysiężeniu nowy prezydent spotkał się przed ratuszem z mieszkańcami miasta.

Przypomnijmy, że Konrad Fijołek zwyciężył w pierwszej turze wyborów, które odbyły się 13 czerwca. Zdobył ponad 56 proc. głosów, pokonując Marcina Warchoła, Ewę Leniart i Grzegorza Brauna.

Konrad Fijołek. Kim jest nowy prezydent Rzeszowa?

Urodził się w 1976 roku w Rzeszowie. Jest absolwentem tamtejszego IV Liceum Ogólnokształcącego oraz Wydziału Socjologii Wyższej Szkoły Pedagogicznej. Studiował także w Apsley Business School of London i Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie. Ukończył studia podyplomowe z zarządzania na Uniwersytecie Jagiellońskim, był także stypendystą w Fachhochschule w Bielefeld.

Fijołek od blisko 20 lat związany jest z rzeszowskim samorządem. W latach 2006-2010 pełnił funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej w Rzeszowie, a od 2010 roku pełni funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. W 2015 r. powołał jeden z pierwszych ruchów miejskich w stolicy Podkarpacia - "Rzeszów Smart City". Ruch stał się m.in. propagatorem wykorzystania nowoczesnych technologii w zarządzaniu miastem z korzyścią dla lokalnej społeczności. Konrad Fijołek jest również współautorem pionierskiego projektu miejskiego laboratorium - Urban Lab.

Więcej o: