Polski Bon Turystyczny to forma wsparcia dla wielu rodzin oraz sektora turystycznego. Dzięki niemu można uzyskać dofinansowanie letniego wypoczynku dziecka. Jak go pobrać i gdzie można go wykorzystać?
- Przez cały czas obserwujemy systematyczny wzrost liczby aktywowanych bonów. Polacy planują już wakacyjne wyjazdy, ale wielu z nich zdecydowało się na wyjazd jeszcze w maju i na długi czerwcowy weekend. Poziom wykorzystania bonów tylko podczas tego ostatniego weekendu to dowód na to, że zainteresowanie wypoczynkiem w Polsce i wykorzystaniem bonu nie słabną, a najbliższe lato będzie czasem rodzinnych podróży z Polskim Bonem Turystycznym - mówi Anna Salamończyk-Mochel, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej "Dziennikowi Wschodniemu".
Jak informuje portal, do początku czerwca Polacy aktywowali ponad 1,6 mln Polskich Bonów Turystycznych. Przez ostatni miesiąc zapłacono nim 170 tys. razy, wydając ponad 124 miliony złotych. Od początku istnienia programu, czyli od sierpnia ubiegłego roku wydaliśmy w ten sposób już ponad 440 milionów złotych.
Polski Bon Turystyczny przysługuje każdemu dziecku, które nie ukończyło 18. roku życia - bez względu na zarobki rodziców. Kwota świadczenia wynosi 500 zł lub 1000 zł, jeśli dziecko boryka się z niepełnosprawnością. Dofinansowanie wyjazdu należy wykorzystać do 31 marca 2022 roku. Po upływie tego czasu wciąż będzie można skorzystać z Polskiego Bonu Turystycznego, pod warunkiem, że wybrana usługa zostanie opłacona przed końcem wyznaczonego terminu.
Oto wskazówki, w jaki sposób aktywować Polski Bon turystyczny:
Polskim Bonem Turystycznym, w formie unikalnego 16-cyfrowego kodu płacić można za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne organizowane na terenie Polski. Na liście znajdują się hotele, gospodarstwa agroturystyczne, pensjonaty i organizatorzy kolonii, obozów rekreacyjnych lub sportowych. Lista jest dostępna na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej (POT) www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl oraz www.polska.travel.