Polski Bon turystyczny bije rekordy popularności. Jak go wykorzystać?

Bon turystyczny to świadczenie w kwocie 500 złotych w formie bonu, które rodzice mogą wykorzystać do opłacenia wypoczynku swojego dziecka w dowolnie wybranym miejscu w Polsce. Wraz z nadchodzącymi wakacjami, rośnie zainteresowanie bonem turystycznym. Jak go pobrać?

Polski Bon Turystyczny to forma wsparcia dla wielu rodzin oraz sektora turystycznego. Dzięki niemu można uzyskać dofinansowanie letniego wypoczynku dziecka. Jak go pobrać i gdzie można go wykorzystać?

Zobacz wideo Prognoza długoterminowa IMGW. Jaka pogoda w wakacje?

Rośnie zainteresowanie bonem turystycznym. Świadczenie bije rekordy popularności

- Przez cały czas obserwujemy systematyczny wzrost liczby aktywowanych bonów. Polacy planują już wakacyjne wyjazdy, ale wielu z nich zdecydowało się na wyjazd jeszcze w maju i na długi czerwcowy weekend. Poziom wykorzystania bonów tylko podczas tego ostatniego weekendu to dowód na to, że zainteresowanie wypoczynkiem w Polsce i wykorzystaniem bonu nie słabną, a najbliższe lato będzie czasem rodzinnych podróży z Polskim Bonem Turystycznym - mówi Anna Salamończyk-Mochel, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej "Dziennikowi Wschodniemu".

Jak informuje portal, do początku czerwca Polacy aktywowali ponad 1,6 mln Polskich Bonów Turystycznych. Przez ostatni miesiąc zapłacono nim 170 tys. razy, wydając ponad 124 miliony złotych. Od początku istnienia programu, czyli od sierpnia ubiegłego roku wydaliśmy w ten sposób już ponad 440 milionów złotych.

Szczepienie przeciw COVID-19 (zdjęcie ilustracyjne)Szczepienie przeciw COVID-19. Ponad 60 proc. badanych deklaruje chęć zaszczepienia dzieci [SONDAŻ]

Polski Bon Turystyczny. Komu przysługuje świadczenie?

Polski Bon Turystyczny przysługuje każdemu dziecku, które nie ukończyło 18. roku życia - bez względu na zarobki rodziców. Kwota świadczenia wynosi 500 zł lub 1000 zł, jeśli dziecko boryka się z niepełnosprawnością. Dofinansowanie  wyjazdu należy wykorzystać do 31 marca 2022 roku. Po upływie tego czasu wciąż będzie można skorzystać z Polskiego Bonu Turystycznego, pod warunkiem, że wybrana usługa zostanie opłacona przed końcem wyznaczonego terminu.

Oto wskazówki, w jaki sposób aktywować Polski Bon turystyczny:

  • Należy zalogować się na Platformie Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przy pomocy Profilu Zaufanego.
  • Następnie kliknąć zakładkę "Ogólny" i następnie wybrać "Polski Bon Turystyczny", a potem "Mój bon".
  • Poczekać, aż Polski Bon Turystyczny przyjdzie w wiadomości tekstowej na podany numer telefonu lub adres mailowy. Będzie miał formę 16-cyfrowego kodu.

Lockdown spowodował, że dzieci częściej cierpią na krótkowzroczność (zdjęcie ilustracyjne)Pandemia krótkowzroczności. Lockdown wpłynął na pogorszenie wzroku u dzieci

Polskim Bonem Turystycznym, w formie  unikalnego 16-cyfrowego kodu płacić można za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne organizowane na terenie Polski. Na liście znajdują się hotele, gospodarstwa agroturystyczne, pensjonaty i organizatorzy kolonii, obozów rekreacyjnych lub sportowych. Lista jest dostępna na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej (POT) www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl oraz www.polska.travel.

Więcej o: