Parada Równości 2021 w Warszawie. Którędy przejdzie przemarsz? [TRASA]

"Zapraszamy na największe w Polsce święto równości! Po raz kolejny przejdziemy ulicami Warszawy, by szerzyć idee wolności, równości i tolerancji" - czytamy na facebookowym wydarzeniu. Przypominamy, którędy wiedzie trasa warszawskiej Parady Równości.

Jeśli odwiedzacie dziś Gazeta.pl między godz. 7:00 a 14:00 (wtedy rusza Parada Równości), być może już widzieliście naszą akcję "Bez LGBT+ nie ma Polski". Z wielu tytułów na stronie głównej znikają w tym czasie litery L, G, B oraz T. Jeśli chcecie widzieć, dlaczego - kliknijcie w ten link.

Zobacz wideo Parada Równości 2019. Kolorowy tłum na ulicach Warszawy

Parada Równości 2021. Rozpocznie się pod Pałacem Kultury i Nauki

Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w tegorocznej Paradzie Równości, zbiorą się pod Pałacem Kultury i Nauki o godzinie 14:00 w sobotę 19 czerwca. Parada ruszy natomiast o godzinie 15:00, a trasa będzie przebiegać następująco:

  • Pałac Kultury i Nauki,
  • ul. Marszałkowska,
  • Metro Centrum,
  • ul. Waryńskiego,
  • Metro Politechnika,
  • ul. Batorego,
  • Pole Mokotowskie.

Protest wspierający osoby LGBT przed budynkiem parlamentu w BudapeszcieWęgry. Przyjęto ustawę zakazującą "promowania homoseksualności"

Z kolei od 13:00 do 18:00 pod Pałacem Kultury i Nauki odbędzie się koncert, którego partnerem jest Plac Defilad.

Parada Równości w Warszawie a obostrzenia

Ostatnia Parada Równości odbyła się w 2019 roku, kolejna edycja nie mogła zostać zorganizowana ze względu na COVID-19. Parada w Warszawie będzie więc pierwszą od dwóch lat. "Ze względu na sytuację epidemiologiczną prosimy o noszenie maseczek i w miarę możliwości utrzymywaniu bezpiecznego odstępu. Jeśli nie czujesz się dobrze, kaszlesz lub masz gorączkę, prosimy, zostań w domu" - czytamy na facebookowej stronie wydarzenia.

Małopolska kuratorka oświaty Barbara NowakMałopolska kurator atakuje UJ. Twierdzi, że "zamienia się w agencję towarzyską"

Tegoroczna Parada Równości będzie wyglądała nieco inaczej niż w poprzednich latach, ze względu na sytuację epidemiologiczną. Organizatorzy musieli wziąć pod uwagę wciąż obowiązujące obostrzenia dotyczące zgromadzeń publicznych. Maksymalna liczba uczestników zgromadzenia to 150 osób, odstępy między zgromadzeniami muszą wynosić co najmniej 100 metrów. Zarejestrowano ich więc kilkanaście  - pisze "Gazeta Wyborcza".

Więcej o: