Hiszpania - Polska. Piłkarz o Robercie Lewandowskim: Nasi obrońcy go zjedzą

Reprezentant Hiszpanii Ferran Torres został poproszony o komentarz do sobotniego meczu z Polską. Dziennikarz zapytał zawodnika, czy obawia się Roberta Lewandowskiego. - Nasi obrońcy go zjedzą - twierdził zdecydowanie piłkarz.

Ferran Torres udzielił wywiadu dla Radia Marca, w którym pytany był o komentarz do poprzedniego oraz nadchodzącego meczu Hiszpanii na mistrzostwach Europy. Zawodnik powiedział, że krytyka, jaka spadła na piłkarzy po remisie 0:0 ze Szwecją jest "częścią futbolu". - Wiemy, jak sobie z tym radzić i mamy świadomość, że słowa te padają zazwyczaj tylko po przegranych spotkaniach - dodał.

Zobacz wideo "Hiszpanie szukają kozła ofiarnego. W Sewilli nie ma atmosfery piłkarskiego święta"

Mecz Hiszpania - Polska już w najbliższą sobotę. Rywale biało-czerwonych nie czują strachu

Dziennikarz przypomniał, że w najbliższym meczu Hiszpania zmierzy się z Polską i zapytał, czy zawodnicy obawiają się Roberta Lewandowskiego. - Nie, nie martwimy się nim. Nasza obrona zje Lewandowskiego - odpowiedział pewnie Torres.

Wypowiedź Hiszpania nieco zdziwiła rozmówcę, który zapytał go, co z jego poprzednimi słowami, kiedy wskazywał polskiego napastnika jako jednego ze swoich idoli. - Cały czas jest dla mnie wzorem do naśladowania, jeśli chodzi o etykę pracy, wytrwałość i świadomość tego, czego chce się dokonać - wyjaśnił piłkarz.

Robert Lewandowski podczas meczu Polska - Słowacja na Euro 2020. St. Petersburg, 14 czerwca 2021Szokująca bezradność Lewandowskiego. Wymowny obrazek z treningu

- Wiemy, jak chcemy grać. Mecz ze Szwecją zakończyliśmy z mieszanymi uczuciami. Zagraliśmy świetne zawody. Czasami piłka przypadkowo wpada do bramki, a innym razem nie ma na to sposobu. Mieliśmy swoje szanse i musimy zachować spokój - mówił dalej Torres o nadchodzącym spotkaniu na Euro 2020.

Dziennikarz zapytał też zawodnika o gwizdy, jakie kibice reprezentacji skierowali wobec Alvaro Moraty. - Czułem, że te gwizdy są także na mnie i z powodu mojego występu (Torres zagrał ze Szwecją od 74. minuty - red.). Kiedy gwiżdżą na jednego, to gwiżdżą na nas wszystkich. Jesteśmy drużyną. Kiedy coś pójdzie nie tak, będą cię krytykować, a kiedy pójdzie dobrze, to zapominają już o tym, co zrobiłeś źle. Nie jestem dotknięty krytyką. Gwizdy powinny być motywacją do lepszego występu - przyznał.

Spain Sweden Euro 2020 SoccerDebata w Hiszpanii. Morata kozłem ofiarnym. Na ławce rezerwowych prawie się rozpłakał

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.

Więcej o: