Kiedy zakończenie roku szkolnego 2020/2021? Kiedy zaczną się wakacje i jak długo potrwają?

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 zbliża się wielkimi krokami. Uczniowie są już na ostatniej prostej i lada moment będą mogli cieszyć się dwumiesięcznym wypoczynkiem z dala od szkolnych obowiązków. Kiedy rozpoczną się tegoroczne wakacje i zakończy rok szkolny? Odpowiadamy.

Czerwiec to bez wątpienia wyjątkowy miesiąc dla wszystkich uczniów. Jest to czas będący ostatnią chwilą na poprawienie ocen na świadectwie, choć wiele osób myślami już spędza go na beztroskim letnim wypoczynku. Od kiedy dzieci i młodzież będą mogli cieszyć się wakacjami

Zobacz wideo Siemoniak o atakach hakerskich na rząd: Kompromitacja i ewenement na skalę światową

Rok szkolny 2020/2021 przyniósł wiele wyzwań

Kończący się powoli rok szkolny nie był najłatwiejszym czasem, zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Wszyscy byli zmuszeni, by przystosować się do zupełnie nowych warunków. Z powodu epidemii koronawirusa przez kilka miesięcy zamknięte pozostawały szkoły, a lekcje odbywały się sprzed domowych biurek, zamiast w salach lekcyjnych. 

Euro 2020. Mecz Polska - Słowacja Euro 2020. Kiedy mecz Polska - Hiszpania? Gdzie go oglądać?

Lockdown spowodowany epidemią koronawirusa w wielu aspektach negatywnie wpłynął na dzieci i młodzież. Zamknięte szkoły, nauka online oraz brak kontaktu z rówieśnikami to czynniki, które mogły przytłoczyć uczniów. W maju rząd podjął decyzję, by ostatni miesiąc nauki odbył się w trybie stacjonarnym. 

Nauka zdalna wiąże się również z powstaniem pewnych zaległości, dlatego wśród rodziców pojawiło się pytanie, czy Ministerstwo Edukacji i Nauki zdecyduje się na skrócenie tegorocznych wakacji w celu ich nadrobienia. Resort zapewnił jednak, że nie ma w planach takich rozwiązań. 

Tomasz Organek podczas koncertu Męskie Granie w Krakowie, 20.07.2019 r. Kiedy będzie Męskie Granie 2021? Lista koncertów [MIEJSCA, DATY, BILETY, CENY]

Kiedy zakończenie roku szkolnego 2020/2021? 

Rok szkolny 2020/2021 zakończy się dokładnie w piątek 25 czerwca. Tego dnia uczniowie odbiorą swoje świadectwa i rozpoczną wyczekiwane wakacje. Letni odpoczynek potrwa aż do 1 września. Wtedy rozpocznie się dla nich kolejny rok nauki. Jeżeli pandemia nie pokrzyżuje planów resortu edukacji, rok szkolny 2021/2022 powinien zacząć się w trybie stacjonarnym. 

Więcej o: