Egzamin ósmoklasisty 2021. Kiedy wyniki? Czy egzaminu można nie zdać?

Uczniowie, którzy końcem maja podeszli do egzaminu ósmoklasisty, z niecierpliwością oczekują na wyniki. Kiedy zostaną ogłoszone wyniki egzaminu kończącego szkołę podstawową? Czy wynik będzie można poprawić?

Egzamin ósmoklasisty 2021 trwał trzy dni - uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej wypełniali testy z języka polskiego, matematyki i wybranego języka obcego w dniach od 25 do 27 maja. Do egzaminu zostało zgłoszonych ponad 360 400 uczniów, którzy teraz czekają na wyniki. Kiedy je poznają?

Zobacz wideo Dominika Lasota: Apelowaliśmy do MEN, żeby rzetelna edukacja klimatyczna stała się częścią programu nauczania

Kiedy wynik egzaminu ósmoklasisty 2021? 

Informacja o tym, kiedy zostaną ogłoszone wyniki egzaminu ósmoklasisty 2021, została opublikowana na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki

"Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną. Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 2 lipca br. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie. Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają 9 lipca br." - poinformował resort Przemysława Czarnka.

Egzamin ósmoklasisty 2021. Czy egzaminu można nie zdać? Czy wynik można poprawić?

Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie określono jednak minimalnego wyniku, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać. Z tego powodu wyniku egzaminu ósmoklasisty nie można poprawić. Z terminów dodatkowych, które zaplanowano, mogą skorzystać nie osoby niezadowolone ze swoich rezultatów, a uczniowie, którzy z różnych obiektywnych przyczyn nie mogli przystąpić do jego zdawania w pierwszym terminie. 

Terminy dodatkowe egzaminu ósmoklasisty w 2021 przypadają:

  • 16 czerwca 2021 r. (środa) - język polski (godz. 9:00),
  • 17 czerwca 2021 r. (czwartek) - matematyka (godz. 9:00),
  • 18 czerwca 2021 r. (piątek) - język obcy nowożytny (godz. 9:00).
Więcej o: