Pogoda na nadchodzący tydzień [14-20 czerwca]. Będzie dużo cieplej, a termometry wskażą nawet 30 stopni

W najbliższym tygodniu należy spodziewać się dużo słońca i znacznie wyższych temperatur. Zdaniem synoptyków, pogoda może popsuć się dopiero podczas weekendu, ale pogorszenia się pogody powinni spodziewać się wyłącznie mieszkańcy wschodu i południa. Jaka pogoda czeka nas w tym tygodniu?

W ciągu tygodnia od 14 do 20 czerwca w niemal całej Polsce będzie można cieszyć się słoneczną, letnią pogodą. Zagrzmi dopiero pod koniec tygodnia.

Zobacz wideo "Obserwujemy przesunięcie stref klimatycznych". W Polsce będzie ciepło jak we Włoszech?

Pogoda na tydzień. Na termometrach nawet do 30 stopni

Wyż, który nadejdzie znad Atlantyku i kanału La Manche przez Morze Północne i Bałtyk, pod koniec tygodnia zawędruje nad zachodnią Rosję. Oznacza to, że w tygodniu będzie pogodnie i słonecznie. Na niebie chmury pojawiać się będą jedynie sporadycznie - zapewnia Robert Wójcik z wrocławskiego Cumulusa. Lokalnie mogą pojawić się przelotne, niegroźne opady deszczu. Lokalnie może również zagrzmieć.

Upał / zdjęcie ilustracyjneFala upałów nadciąga do Polski. Temperatura może przekroczyć 30 stopni

Początek tygodnia będzie rześki, ale już od środy zaczną pojawiać się wysokie temperatury.  - Na zachodzie kraju z południa zacznie się wlewać ciepłe powietrze znad Półwyspu Apenińskiego i Bałkańskiego - podaje portal Wirtualna Polska.

W poniedziałek temperatury będą wahać się od 19 stopni na wschodzie do 25 na zachodzie. W środku tygodnia możliwe są również wyższe temperatury w granicach od 25 do 27 stopni. W drugiej połowie tygodnia, przy napływie apenińskiego i bałkańskiego ciepła, temperatura osiągnie nawet do 31 stopni na zachodzie.

Weekend będzie ciepły, ale nie wszędzie. Spadnie deszcz i zagrzmi

W weekend niemal we wszystkich regionach kraju będziemy cieszyć się z letnich temperatur i słonecznej pogody. Na wschodzie i południu pojawią się jednak przelotne deszcze, którym mogą towarzyszyć burze. Weekendowa temperatura będzie wahać się od 28 do 32 stopni.

Burza w WarszawiePogoda w Polsce. Zerwane dachy, połamane drzewa, zalane posesje

Po chłodnym i deszczowym weekendzie, do Polski najprawdopodobniej zawitają prawdziwe upały. Fala ciepła będzie przemieszczała się od zachodu i już w czwartek termometry wskażą nawet 30 stopni. 

Więcej o: