500 plus na wypoczynek dla seniorów. Projekt ustawy poparła senacka komisja

"Polski Bon Turystyczny dla SENIORA, taki projekt ustawy przygotowaliśmy w Senacie. 9 mln emerytów i rencistów w Polsce, otrzyma 500 zł jako dofinansowanie do wypoczynku, na wzór funkcjonującej już dopłaty dla dzieci" - napisał na Twitterze bezpartyjny senator Krzysztof Kwiatkowski.

Bon turystyczny dla emerytów i rencistów miałby zacząć obowiązywać od 1 września 2021 roku. Nowe świadczenie trafiłoby do 9 mln osób. 

Zobacz wideo Rozmawialiśmy z seniorami zaszczepionymi na COVID-19

500 plus dla seniorów na wakacje 

Zgodnie z senackim projektem ustawy emeryci i renciście mieliby otrzymać dodatkowo 500 złotych na wypoczynek. Uzasadniono, że "rozszerzenie zakresu beneficjentów tego świadczenia stanowiłoby istotne finansowe wsparcie dotkniętej społeczno-gospodarczymi skutkami COVID-19 polskiej branży turystycznej".

Luzowanie obostrzeń. Od niedzieli wracają targi i konferencje. Nowy limit gości na weselach [LISTA ZMIAN] (zdjęcie ilustracyjne)Branża targowa apeluje do rządu o liberalizację limitów osób

Jeśli ustawa zostałaby przegłosowana, seniorzy mogliby za pomocą bonu turystycznego zapłacić za hotel lub atrakcję turystyczną. Świadczenie mogłoby zostać wykorzystane przez emerytów od 1 września bieżącego roku do 31 marca 2022 r. - w czasie zmniejszonego popytu na usługi hotelarskie.

Podróbki - zdjęcie ilustracyjneButy, ubrania, gry i leki. Co dziesiąty Polak kupuje podróbki.

Senator Krzysztof Kwiatkowski: Mam nadzieję, że jeszcze w czerwcu ust. będzie przyjęta

"Polski Bon Turystyczny dla SENIORA, taki projekt ustawy przygotowaliśmy w Senacie. 9 mln emerytów i rencistów w Polsce, otrzyma 500 zł jako dofinansowanie do wypoczynku, na wzór funkcjonującej już dopłaty dla dzieci. Mam nadzieję, że jeszcze w czerwcu ust. będzie przyjęta" - napisał w środę na Twitterze senator Krzysztof Kwiatkowski.

Autorzy projektu informują, że dodatkowe świadczenie kosztowałoby podatników ok. 1,2 mld zł, przy założeniu, że z bonu skorzysta 25 proc. uprawnionych seniorów, czyli około 2,25 mln z 9 mln emerytów i rencistów. Projekt ustawy trafi na posiedzenie Senatu, jeśli Izba Wyższa uchwali ustawę, ta trafi do Sejmu.

Więcej o: