Niedziele handlowe 2021. Czy 13 czerwca będą otwarte sklepy? Gdzie można zrobić zakupy w niedzielę?

Niedziele handlowe 2021. Czy dziś wypada niedziela niehandlowa? Czy 13 czerwca będziemy mogli zrobić zakupy w supermarketach i centrach handlowych? Zobacz, jakie sklepy będą dziś otwarte.

W 2021 roku wyznaczono siedem niedziel, w które są otwarte wszystkie sklepy. Dotychczas na zakupy w niedziele w 2021 roku mogliśmy iść - 31 stycznia, 28 marca i 25 kwietnia. 

Zobacz wideo Kolejne luzowanie obostrzeń. Więcej osób w kościołach czy na wydarzeniach sportowych

Czy 13 czerwca jest niedziela handlowa? 

13 czerwca wypada niedziela niehandlowa, oznacza to, że otwarte będą wyłącznie małe sklepy osiedlowe, w których w niedzielę za ladą staną ich właściciele. Zakupy będziemy mogli zrobić także na stacjach benzynowy, w punktach handlowych, które mają status placówki pocztowej oraz w sklepach na dworach i stacjach. Zakaz nie obowiązuje również w kwiaciarniach, aptekach, cukierniach oraz lokalach gastronomicznych. Najbliższa niedziela handlowa czeka nas 27 czerwca. 

Policja / Zdjęcie ilustracyjneNie żyje trzyletnia Zuzia z Torunia, nad którą mieli znęcać się rodzice

Pozostałe niedziele handlowe w 2021 roku: 

  • 29 sierpnia,
  • 12 grudnia,
  • 19 grudnia.

Jezioro SławskieTemperatura wody w jeziorach rośnie. W wielu miejscach już ponad 22 stopnie

Ile osób może przebywać w sklepach i restauracjach?

W czwartek premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski poinformowali o planie luzowania obostrzeń na okres wakacji. Zobacz, jak już niedługo zmienią się limity osób w sklepach i restauracjach.  

  • Sklepy budowlane, meblowe, galerie handlowe są otwarte w ścisłym reżimie sanitarnym i może tam maksymalnie przebywać 1 osoba na 15 m2. Od 26 czerwca w sklepach zwiększy się maksymalny limit osób i wyniesie do 1 osoby na 10 m2.
  • Od 29 maja lokale gastronomiczne mogą przyjmować gości w budynku, którzy mogą zająć tylko 50 proc miejsc. Od 26 czerwca limit zwiększy się do maksymalnie 75 proc. obłożenia.
Więcej o: