Uczniowie wszystkich roczników powrócili do szkolnych ławek z końcem maja, na miesiąc przed zakończeniem roku szkolnego, by uczyć się w trybie stacjonarnym. Przypominamy, kiedy dokładnie wypada ostatni dzień roku szkolnego oraz rozpocznie się wyczekiwana przez wiele osób przerwa wakacyjna.
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra edukacji ws. organizacji roku szkolnego, po raz ostatni w roku 2020/2021 uczniowie pójdą do szkół w piątek 25 czerwca. Po tym dniu czeka ich dwumiesięczny odpoczynek aż do 1 września 2021 roku, kiedy rozpoczną naukę w kolejnych klasach.
W nowym roku szkolnym 2021/2022 do nauki stacjonarnej mają powrócić również studenci - informował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Zaznaczył, że stanie się tak pod warunkiem, że na powrót pozwoli sytuacja epidemiczna.
Zgodnie z nieoficjalnymi ustaleniami RMF FM, tuż przed wakacjami może zostać wprowadzona zmiana dotycząca wyjazdów zagranicznych. Prawdopodobnie dzieci, które nie ukończyły 12. roku życia i tym samym nie mogą jeszcze zostać zaszczepione, unikną dwutygodniowej kwarantanny po powrocie z odpoczynku spędzonego za granicą. Więcej na ten temat w materiale:
W związku z epidemią koronawirusa uczniowie mieli w tym roku utrudnione warunki do nauki, co przełożyło się na nagromadzenie się pewnych zaległości. Z tego powodu pojawiły się głosy dotyczące tego, czy ministerstwo ma zamiar skrócić wakacje, by nadrobić materiał. Na ten temat wypowiedział się wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski w programie "Kwadrans polityczny" na antenie TVP1.
- Nie chcemy dzieciom zabierać wakacji, ani ich rodzicom czy nauczycielom. Wakacje rozpoczynają się 25 czerwca i 1 września miejmy nadzieję, że bez jakichkolwiek przeszkód rozpocznie się rok szkolny, nie widać na razie na horyzoncie przeszkód do tego - mówił polityk. Przyznał również, że siedem miesięcy spędzone na nauce zdalnej nie da się w żaden sposób porównać z nauką w trybie stacjonarnym.