Euro 2020. W której grupie jest Polska? Kto jest przeciwnikiem biało-czerwonych? [GRUPY, TERMINARZ]

Euro 2020 startuje już dziś. A to oznacza, że rozpoczęło się odliczanie nie dni, a godzin lub wręcz minut do startu piłkarskiego święta. Polscy kibice natomiast czekają na pierwsze spotkanie biało-czerwonych. Ekipa Souzy trafiła do grupy E. Z kim zmierzą się Polacy w walce o puchar? Jak wygląda terminarz spotkań na Euro 2020?

Euro 2020, czyli Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2020 to 16 turniej o mistrzostwo Europy w piłce nożnej mężczyzn. UEFA Euro 2020 startuje w piątek 11 czerwca i potrwa do niedzieli 11 lipca 2021 r. Warto pamiętać, że mistrzostwa Europy 2020 zostały przesunięte z powodu pandemii koronawirusa o rok. Dlatego Euro 2020 rozegrane zostanie w 2021 roku.

Posłuchaj podcastu Kamil Glik o atmosferze w reprezentacji Polski przed pierwszym meczem na turnieju Euro 2020

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2020. Terminarz reprezentacji Polski

Euro 2020 startuje już dziś, czyli w piątek 2021 r. Dla biało-czerwonych to czwarty z rzędu występ w historii podczas mistrzostw Europy. Biało-czerwoni znajdują się w grupie E, do której trafili także Szwedzi, Słowacy oraz Hiszpanie.

Polacy rywalizację rozpoczną dopiero w poniedziałek 14 czerwca od meczu ze Słowacją, do którego dojdzie w St. Petersburgu w Rosji. Początek spotkania o godzinie 18.00. Kolejny mecz Polska drużyna rozegra w sobotę 19 czerwca w Sewilli, na południu Hiszpanii. Tam na biało-czerwonych czekać będą trzykrotni mistrzowie Europy - Hiszpani. Na koniec rywalizacji grupowej zagramy ze Szwecją. To spotkanie odbędzie się w Sankt Petersburgu w środę 23 czerwca.

Euro 2020. Jak będą wyglądać mecze, jeśli Polacy wyjdą z grupy E?

Co w sytuacji, jeśli drużyna biało-czerwonych awansuje i wyjdzie z grupy E w czasie Euro 2020? Tutaj są różne scenariusze.

  • W razie zajęcia pierwszego miejsca w grupa Roberta Lewandowskiego zagra w 1/8 finału z jedną z ekip z trzecich pozycji (dokładnie chodzi o grupy A, B, C lub D). Jeśli dojdzie do spotkania, biało-czerwoni zagrają w Glasgow 29 czerwca.
  • Druga pozycja będzie oznaczać starcie w Kopenhadze, 28 czerwca z drugą drużyną grupy D (czyli Anglią, Chorwacją, Czechami lub Szkocją).
  • Przy trzeciej lokacie (awans wywalczą jedynie cztery najlepsze zespoły z tych miejsc) rywalem będzie jeden ze zwycięzców grup. 

Euro 2020. Jak wyglądają grupy na Mistrzostwach Europy 2020?

W trakcie Euro 2020 polscy piłkarze znaleźli się w grupie E. W trakcie Mistrzostw Europy 2020 rozegranych zostanie łącznie 51 spotkań. 

Drużyny na Euro 2020 zostały podzielone na grupy. Składy poszczególnych grup:

  • Grupa A (Rzym/Baku): Turcja, Włochy (gospodarz), Walia, Szwajcaria
  • Grupa B (Kopenhaga/Sankt Petersburg): Dania (gospodarz), Finlandia, Belgia, Rosja (gospodarz)
  • Grupa C (Amsterdam/Bukareszt): Holandia (gospodarz), Ukraina, Austria, Macedonia Północna
  • Grupa D (Londyn/Glasgow): Anglia (gospodarz), Chorwacja, Szkocja (gospodarz), Czechy
  • Grupa E (Sankt Petersburg/Sewilla): Hiszpania (gospodarz), Szwecja, Polska, Słowacja
  • Grupa F (Monachium/Budapeszt): Węgry (gospodarz), Portugalia, Francja, Niemcy (gospodarz).

Euro 2020. Kiedy będzie mecz otwarcia Mistrzostw Europy?

Mecz otwarcia Euro 2020 zostanie rozegrany w piątek 11 czerwca w Rzymie o godzinie 21. Pierwsze spotkanie odbędzie się pomiędzy Włochami i Turkami. W tym roku w turnieju zagrają aż 24 reprezentacje. Po raz pierwszy będzie to okazja do rozgrywek dla dwóch krajów. "Beniaminkami" Euro 2020 są Finlandia i Macedonia Północna.

Finał Euro 2020 będzie rozegrany na stadionie Wembley w Londynie w niedzielę 11 lipca.

Więcej o: