Rzeszów. Wybory prezydenckie 2021. Kiedy odbędą się wybory prezydenckie w Rzeszowie?

Wybory na prezydenta Rzeszowa zbliżają się wielkimi krokami. Kto kandyduje o urząd? Kiedy dokładnie Rzeszowianie zagłosują na następcę ustępującego Tadeusza Ferenca?
Zobacz wideo Wybory prezydenckie w Rzeszowie. Budka: To wielki sprawdzian dla opozycji

Przedterminowe wybory prezydenckie w Rzeszowie odbędą się już za kilka dni. Mieszkańcy miasta będą mogli oddać głos na jednego z czterech kandydatów. 

Kiedy odbędą się wybory na prezydenta Rzeszowa?

10 lutego Tadeusz Ferenc oficjalnie ogłosił, że po 18 latach rezygnuje ze stanowiska prezydenta.

- W tym roku będę obchodził rocznicę 65. lat pracy zawodowej, kiedyś trzeba było podjąć decyzję o odejściu. Coś się zaczęło i coś się kończy. Dlatego podjąłem decyzję o rezygnacji ze stanowiska - powiedział wówczas.

Pierwotnie wybory miały odbyć się 9 maja, jednak ze względu na sytuację epidemiczną zdecydowano o przesunięciu terminu na niedzielę 13 czerwca

Marcin Warchoł wstydzi się za rzeszowskich radnych PiS-u. Marcin Warchoł - kim jest kandydat na prezydenta Rzeszowa?

Wybory na prezydenta Rzeszowa - kandydaci

O fotel prezydenta Rzeszowa ubiega się czterech kandydatów:

  • bezpartyjny, popierany przez KO, PSL, Lewicę i Polskę 2050 Konrad Fijołek,
  • wojewoda podkarpacka popierana przez PiS Ewa Leniart,
  • wiceminister sprawiedliwości popierany przez ustępującego prezydenta Marcin Warchoł,
  • Grzegorz Braun z Konfederacji. 

Konrad Fijołek - kandydat na prezydenta Rzeszowa Konrad Fijołek - kim jest kandydat na prezydenta Rzeszowa?

Reżim sanitarny podczas wyborów. Jak będzie wyglądać niedzielne głosowanie?

Jak pisaliśmy, podczas wyborów na prezydenta Rzeszowa będą panowały specjalne zasady sanitarne, ze względu na sytuację epidemiczną. Szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak poinformowała PAP, że wszyscy wyborcy, przebywając na terenie lokalu wyborczego, powinni mieć osłonięte maseczką usta i nos. Wyjątkiem jest uchylenie maseczki na prośbę komisji wyborczej podczas identyfikacji przy wydawaniu karty do głosowania. Dodatkowo będzie obowiązywać zasada półtorametrowego dystansu społecznego - zarówno w lokalu, jak i przed nim. Na wyborców będą także czekać zdezynfekowane długopisy, choć zachęca się, by przychodzić z własnymi, a także środki do dezynfekcji rąk.

Więcej o: