Luzowanie obostrzeń na wakacje. Kiedy konferencja premiera i ministra zdrowia?

Kiedy odbędzie się konferencja rządu, podczas której przedstawione zostaną plany na cały okres wakacyjny? Jakich zmian w obostrzeniach możemy się spodziewać?
Zobacz wideo Czy szczepienia w Polsce powinny być obowiązkowe?

Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski powiedział w środę, że rząd przekaże kolejne decyzje na temat rozwiązań epidemicznych w czwartek 10 czerwca. Centrum Informacyjne Rządu potwierdziło te doniesienia - konferencja prasowa premiera i ministra zdrowia odbędzie się o godzinie 15.30. Będzie można ją obejrzeć m.in. na kanale Kancelarii Premiera na Facebooku. 

Luzowanie obostrzeń. Jakich zmian możemy się spodziewać?

Szczegóły nie są na razie znane, wiadomo jednak, że plany luzowania obostrzeń będą dotyczyły całego okresu wakacyjnego, by umożliwić Polakom zaplanowanie wakacji. Minister Niedzielski podkreślał, że obecny spadek zakażeń "pokazuje, że proces luzowania obostrzeń jest rozsądny", wydaje się więc, że kolejne zmiany nie będą zbyt drastyczne. - Krok po kroku obserwowanie efektów i podejmowanie dalszych decyzji musi być robione w spokojnej atmosferze - zapewniał minister. 

Urna wyborcza (zdjęcie ilustracyjne)Wybory w Rzeszowie. Jak będzie wyglądało głosowanie w reżimie sanitarnym?

Znaczący spadek liczby zakażeń w Polsce. Jakie zmiany ogłosi rząd?

- W tej chwili w Polsce te obostrzenia są naprawdę w dość duży sposób poluzowane i to, czego możemy oczekiwać na wakacje, to oczywiście nie będą jakieś super poluzowania, ponieważ my, w Polsce mamy już znacząco poluzowane kwestie obostrzeń - mówił szef resortu zdrowia.

W środę 9 czerwca minister Niedzielski zaznaczył, jak ogromna jest skala zmian, jakie zaszły w naszym kraju w związku z panującą epidemią. 

- Dzisiaj jest bardzo ważny dzień, jeżeli chodzi o sytuację epidemiczną, ponieważ jeden z podstawowych parametrów obserwowanych w toku pandemii, czyli liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców, zredukowany został do jednego przypadku w skali kraju na 100 tys. To dosyć symboliczne - mówił. 

kościół (Zdjęcie ilustracyjne)Premier: Podjęliśmy decyzję ws. liczby wiernych w kościołach

Więcej o: