RPA. 37-letnia kobieta urodziła dziesięcioraczki. Pobiła światowy rekord

37-letnia Gosiame Thamara Sithole z Republiki Południowej Afryki urodziła dziesięcioraczki. Kobieta tym samym pobiła rekord liczby dzieci urodzonych z jednej ciąży.

Gosiame z RPA może już z powodzeniem utworzyć własną drużynę piłkarską. Oprócz nowo narodzonych dziesięcioraczków kobieta ma jeszcze 6-letnich bliźniaków.

Zobacz wideo Poród w godzinach szczytu i w wielkim korku? Musiała interweniować policja

Dziesięcioraczki z RPA. Gosiame urodziła siedmiu chłopców i trzy dziewczynki

37-latka pochodząca z miasta Thembisa na co dzień zajmuje się prowadzeniem sklepu. Opowiadając o swojej ciąży, przyznała, że był to dla niej ciężki czas, skarżyła się na silne bóle nóg i zgagę. Ponadto obawiała się, że jej dzieci nie przetrwają ciąży wysokiego ryzyka - pisze mirror.co.uk.

Joanna KuligJoanna Kulig w amerykańskiej komedii romantycznej. Zagra m.in. z Anne Hathaway

Wszystko jednak zakończyło się szczęśliwie, a Gosiame we wtorek 8 czerwca urodziła dziesiątkę zdrowych dzieci. Był to 29. tydzień ciąży. Dzieci będą musiały spędzić następne tygodnie w inkubatorach, zanim 37-latka i jej mąż Teboho Tsoetsi będą mogli zabrać je do domu. Teboho przyznał, że jest bardzo szczęśliwy.

Nowy rekord liczby dzieci urodzonych z jednej ciąży

Dziesiątka dzieci zaskoczyła nie tylko ich rodziców, ale również lekarzy - ci mówili wcześniej, że kobieta spodziewa się szóstki, z kolei podczas późniejszych badań skorygowali tę liczbę do ośmiu. Dopiero podczas cesarskiego cięcia okazało się, że dzieci jest więcej.

Zbigniew Jagiełło żegnany przez pracowników PKO BPJagiełło żegnany jak król. 'Zastał bank zamurowany, zostawia nowoczesny'

Mieszkanka Republiki Południowej Afryki pobiła swoim porodem Światowy Rekord Guinnessa. Chodzi o rekord liczby dzieci urodzonych z jednej ciąży. Wcześniej należał on do 29-letniej kobiety z Mali, która w maju urodziła w Maroko dziewiątkę dzieci. Jeszcze wcześniej rekord pobiła Amerykanka, która doczekała się ósemki potomstwa.

Więcej o: