Kiedy koniec roku szkolnego 2020/2021? Czy wakacje zostaną skrócone?

Kiedy zakończenie roku szkolnego 2020/2021? Czy jest możliwe, że rząd zakończy naukę wcześniej i podejmie decyzję o przesunięciu roku szkolnego 2021/2022?

Koniec roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się zgodnie z planem - z rozporządzenia Ministra Edukacji w sprawie organizacji roku szkolnego wynika, że uczniowie pójdą do szkoły po raz ostatni w piątek, 25 czerwca. Choć w sieci pojawiły się spekulacje o możliwości przesunięcia zakończenia roku szkolnego na wcześniejszy termin, nic nie wskazuje na to, że rzeczywiście miałoby się tak wydarzyć. O wcześniejsze zamknięcie szkół ze względu na Euro 2020 i możliwą falę upałów został zapytany szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

- Nie mam takiej wiedzy - powiedział polityk w Radiu ZET, odnosząc się do pytania o to, czy premier Mateusz Morawiecki i minister edukacji Przemysław Czarnek planują zakończyć rok szkolny wcześniej.

Zobacz wideo Czy politycy rozumieją już kryzys klimatyczny? Komentuje prof. Szymon Malinowski

Wakacje 2021. Do kiedy potrwają? Czy zostaną skrócone? Jest stanowisko MEiN

Pandemia koronawirusa sprawiła, że uczniowie uczyli się w tym roku w trudniejszych warunkach, a co za tym idzie, mają pewne zaległości. Z tego powodu zaczęto się zastanawiać, czy istnieje możliwość skrócenia wakacji. Wątpliwości rozwiał wiceszef resortu  edukacji Tomasz Rzymkowski, który był gościem w programie "Kwadrans polityczny" na antenie TVP1.

- Nie chcemy dzieciom zabierać wakacji, ani ich rodzicom czy nauczycielom. Wakacje rozpoczynają się 25 czerwca i 1 września miejmy nadzieję, że bez jakichkolwiek przeszkód rozpocznie się rok szkolny, nie widać na razie na horyzoncie przeszkód do tego - mówił Rzymkowski.

Polityk przyznał jednocześnie, że "tych siedmiu miesięcy nauki zdalnej w żaden sposób nie są się porównać z nauką stacjonarną".

Więcej o: