Wakacje 2021. Kiedy koniec roku szkolnego?

Na zakończenie roku szkolnego, po wielu miesiącach nauki zdalnej i zmianach wymuszonych przez pandemię koronawirusa, czekają już wszyscy. Kiedy kończy się szkoła i zaczynają wakacje?

Z końcem maja do szkolnych ławek wrócili uczniowie wszystkich roczników, aby przez ostatnie tygodnie roku szkolnego uczyć się w trybie stacjonarnym. Przypominamy, do kiedy młodzież będzie uczęszczać na lekcje i kiedy rozpocznie się przerwa wakacyjna.

Zobacz wideo Powrót do szkół. „Mam poczucie, że ostatnie miesiące zostały zmarnowane"

Kiedy koniec roku szkolnego 2020/2021?

Na koniec roku szkolnego czekają już wszyscy: uczniowie, którzy przez większość czasu uczyli się w trybie zdalnym, nauczyciele, którzy byli w tej samej sytuacji i musieli przerobić cały materiał mimo utrudnień, a także rodzice, którzy ze względu na tryb nauki często musieli pomagać dzieciom w czasie trwania tego nietypowego roku szkolnego.

Rok szkolny nie został przedłużony mimo pandemii i zakończy się zgodnie z pierwotnym harmonogramem narzuconym przez ministra edukacji, czyli 25 czerwca. To wtedy uczniowie wszystkich roczników po raz ostatni zasiądą w salach lekcyjnych, żeby potem rozpocząć wakacje

Kiedy zaczynają się wakacje?

Wakacje rozpoczną się zaraz po zakończeniu roku szkolnego, czyli po 25 czerwca. To wtedy uczniowie mogą schować plecaki i przybory szkolne do szafy aż na dwa miesiące. Wakacje potrwają do 31 sierpnia, a wtedy, jeśli sytuacja epidemiologiczna nie pokrzyżuje planów, szkoły będą funkcjonować w systemie, który znamy sprzed pandemii koronawirusa. 

Więcej o: