Loteria Szczepionkowa. Czy można wziąć udział w loterii po jednej dawce szczepionki przeciw COVID-19?

Loteria Szczepionkowa rusza w Polsce 1 lipca. To szansa dla Polaków na zgarnięcie wielu nagród - wystarczy zaszczepić się przeciwko koronawirusowi. Loteria Narodowego Programu Szczepień pozostawia wiele pytań. Czy do wzięcia udziału w loterii konieczne jest przyjęcie dwóch dawek szczepionki przeciw COVID-19? A może wystarczy jedna?

Od 1 lipca 2021 r. będziemy mogli przyjąć drugą dawkę szczepionki przeciw COVID-19 w dowolnym punkcie szczepień. Oznacza to, że osoby, które przyjęły dawkę, np. w Bydgoszczy, będą mogły kolejne szczepienie odbyć w Krakowie. Ma to na celu m.in. zachęcić Polaków do szczepienia podczas wakacyjnych wyjazdów. Innym pomysłem na zwiększenie liczby zaszczepionych jest loteria szczepionkowa.

Zobacz wideo Spot promujący akcję szczepień zawiera błąd? Dworczyk: Każda popularyzacja szczepień jest korzystna

Loteria Szczepionkowa. Kto może wziąć udział w loterii Narodowego Programu Szczepień?

Loteria szczepionka jest współorganizowana przez Narodowy Program Szczepień oraz Totalizator Sportowy. Pełne szczegóły mają być znane w połowie czerwca 2021 r. Kto będzie mógł wziąć udział w loterii szczepionkowej?

Loteria Narodowego Programu Szczepień skierowana jest zarówno do osób, które dopiero planują się zaszczepić, jak i do tych, które już przyjęły swoje dawki. - Uspokajam [...], ci, którzy już się zaszczepili też będą mogli brać udział w loterii, nikt nie zostanie wykluczony - opowiedział Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu ds. szczepień w trakcie konferencji.

Wszelkie szczegółowe informacje zostaną przekazane w połowie czerwca 2021 r. Wtedy dowiemy się, m.in. czy:

  • los na loterię szczepionkową będziemy odbierać w punkcie Lotto;
  • loteria szczepionkowa będzie odbywać się przez internet;
  • kto dokładnie będzie mógł wziąć udział w loterii szczepionkowej;
  • wystarczy przyjąć jedną dawkę preparatu przeciwko koronawirusowi.

Według dotychczasowych informacji, chętni do udziału w loterii Narodowego Programu Szczepień powinni przyjąć pierwszą dawkę szczepionki do końca czerwca 2021 r. Jedynie wtedy będą mogli przystąpić do losowania. Na razie nie można wykluczyć, czy do udziału w loterii konieczne będzie pełne wyszczepienie, czyli przyjęcie dwóch dawek lub szczepionki jednodawkowej Johnson & Johnson.

Loteria szczepionkowa - jakie są nagrody? 

Jakie nagrody są do zgarnięcia w loterii szczepionkowej? Zabawa ma być podzielona na cztery kategorie nagród. Do zdobycia są nagrody:

  • natychmiastowe - każda 2 000 zaszczepiona osoba będzie mieć szansę zgarnąć 500 zł;
  • cotygodniowe - dwa razy po 50 tys. zł, 60 hulajnóg elektrycznych, a także vouchery na paliwo i ubezpieczenia;
  • comiesięczne - dwa razy po 100 tys. zł, dwa samochody hybrydowe Toyota Corolla Sedan, a także vouchery na paliwo i ubezpieczenia;
  • finałowa - dwie nagrody po 1 milion złotych, dwie hybrydowe Toyoty.
Więcej o: