Pogoda na dziś - sobota, 5 czerwca. Na południu będzie padać, ale wszędzie wyjdzie słońce

Jaka pogoda czeka nas w sobotę 5 czerwca? W całym kraju będzie ciepło, a zza chmur wyjrzy słońce. Popada jedynie na południu oraz południowym wschodzie kraju. Temperatura maksymalna wyniesienie nawet 26 st. Celsjusza.

Nad Polską dominuje klin wyżowy. Jak informuje IMGW, spowoduje to, że pogoda przez cały weekend będzie stabilna. Zrobi się cieplej, a w większości kraju będzie sucho. 

Zobacz wideo Czeka nas upalne lato i susze? „Ubytek wody może być silniejszy niż zwykle"

Pogoda na dziś. Temperatura będzie stopniowo rosła - maksymalnie wyniesie 26 st.

W sobotę temperatura w Polsce będzie stabilna. W całym kraju będzie ciepło i słonecznie, pomimo przelotnych opadów na południu Polski. Najcieplej będzie w Szczecinie - tam termometry pokażą aż 26 st. Celsjusza. W Poznaniu termometry wskażą 25 st. Celsjusza, a 24 st. w Zielonej Górze i Łodzi. Nieco chłodniej, bo 23 st. Celsjusza pokażą termometry we Wrocławiu, Bydgoszczy, Olsztynie, Kielcach oraz Rzeszowie.

Pogoda na sobotę - 5 czerwcaPogoda na sobotę - 5 czerwca Fot. Gazeta.pl

Gdzie będzie chłodniej? 22 st. Celsjusza pojawią się w Warszawie i Białymstoku. Jeszcze zimniej będzie w Krakowie, Lublinie i Katowicach - tam termometry wskażą 21 st. Najchłodniej będzie nad morzem - w Gdańsku jedynie 19 st., a na Helu maksymalnie 17 st. Celsjusza.

Pogoda na sobotę. W niektórych miejscach w Polsce będzie padać

Pogoda w sobotę w całym kraju będzie dość stabilna, przeważnie sucha, choć z niewielkim zachmurzeniem. Szanse na przelotne opady deszczu pojawią się po południu i wystąpią jedynie lokalne na południu i południowym wschodzie Polski. W województwie lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim, podkarpackim i kujawsko-pomorskim zachmurzenie może być umiarkowane, miejscami duże. Gdzie będzie padać? Głównie popada w okolicy Katowic, Krakowa, Rzeszowa i Lublina.

Pogodne niebo utrzyma się na zachodzie (głównie w woj. zachodniopomorskim i wielkopolskim) w środkowej części kraju. W całym kraju będzie dominować słaby wiatr południowo-wschodni i wschodni.

Więcej o: