Pogoda na weekend - 5-6 czerwca. Będzie pochmurnie, ale ciepło. Mogą pojawić się przelotne opady

Pogoda na ostatnie dni długiego weekendu będzie stabilna. Choć w wielu regionach Polski będzie pochmurno, to słońce będzie próbowało przebijać się przez chmury. W niektórych województwach mogą pojawić się również przelotne opady deszczu.

Początek długiego weekendu był ciepły i słoneczny. Ostatnie dni tego weekendu będą ciepłe, ale mogą pojawić się deszcze.

Zobacz wideo Koniec węgla w 2049 roku? Zygmunt: Tak odległy termin jest nie do pogodzenia z celami UE

Pogoda. W sobotę może spaść deszcz

Synoptycy zapowiadają, że pogoda będzie ciepła i słoneczna. Popołudniowy sobotni deszcz spadnie tylko lokalnie. Na wschodzie i południu Polski mogą pojawić się przelotne opady deszczu. W sobotę maksymalna temperatura osiągać będzie od 21 do 25 stopni, w obszarach podgórskich i nad morzem termometry wskażą temperatury od 17 do 20 stopni. Synoptycy prognozują występowanie słabego wiatru.

Pogoda na niedzielę. Temperatury jak w sobotę

Niedziela będzie najbardziej niekorzystnym dniem podczas długiego weekendu. Jak prognozują synoptycy, w niedzielę deszcz możliwy będzie głównie na południowym zachodzie i południowych krańcach Polski. W pozostałych regionach kraju, prawdopodobieństwo, że spadnie deszcz, będzie niskie. Temperatura maksymalna podobnie jak w sobotę, przeważnie w przedziale od 21 do 25 stopni, choć w obszarach podgórskich i nad samym morzem będzie nieco chłodniej, ponieważ tam termometry wskażą od 17 do 21 stopni. Wiatr wciąż będzie słaby i umiarkowany.

Plaża w RewaluWakacje w Polsce 2021. Będzie wzrost cen noclegów? Mazury wysoko w górę

W ten weekend nad Polską dominuje klin wyżowy, który zapewni stabilną, przeważnie suchą pogodę z niewielkim zachmurzeniem. Tylko w niektórych regionach kraju mieszkańcy powinni być przygotowane na przelotne opady deszczu. W większości regionów pogoda sprzyjać będzie wycieczkom i spędzaniu czasu na świeżym powietrzu.

Na Gubałówkę wejdziemy bezpłatniePowstał nowy, legalny i darmowy szlak na Gubałówkę. Koniec ze zbójecką opłatą

Więcej o: