Luzowanie obostrzeń. W środę odbędzie się konferencja ministra zdrowia - o której?

W środę rząd ogłosi decyzje dotyczące luzowania obostrzeń wprowadzonych z powodu pandemii koronawirusa. Mają one objąć okres do 26 czerwca. Minister zdrowia Adama Niedzielski zapowiada, że nie będą to duże zmiany.

Minister zdrowia Adam Niedzielski zaznaczył, że rząd nie jest jeszcze gotowy na duże zmiany. Luzowanie obostrzeń ma najprawdopodobniej dotyczyć m.in. liczby gości weselnych. W poniedziałek mają natomiast zostać przedstawione szczegóły dotyczące obostrzeń na wakacje. 

Zobacz wideo Wakacje coraz bliżej. Czy ceny wyjazdów zagranicznych nas zaskoczą?

Konferencja ministra zdrowia dotycząca luzowania obostrzeń. O której godzinie?

W środę rozmowy prowadzić będzie Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, którego posiedzenie zazwyczaj rozpoczyna się o godz. 10. To po nim rząd z reguły ogłaszał w przeszłości zmiany w obostrzeniach związanych z epidemią koronawirusa. Zatem konferencji należy spodziewać się w godzinach okołopołudniowych. Artykuł będzie aktualizowany po oficjalnych komunikatach rządu w tej sprawie. 

Marcin HorałaZniesienie wszystkich obostrzeń? "W czerwcu ta sprawa będzie rozważana"

Luzowanie obostrzeń. Jakie będą następne kroki?

Adam Niedzielski zapowiedział, że na środowej konferencji rząd przedstawi plan na luzowanie obostrzeń do 26 czerwca, czyli początku wakacji. Dodał również, że w poniedziałek 7 czerwca, wraz z premierem Mateuszem Morawieckim ogłoszą informacje o luzowaniu obostrzeń na przestrzeni wakacji.

Minister zdrowia dodał, że w najbliższym czasie nie należy spodziewać się dużego luzowania obostrzeń. - W tej chwili poziom liberalizacji obostrzeń w Polsce jest bardzo wysoki na tle Europy. Myślimy o kosmetycznych zmianach - zapowiedział Niedzielski.

Niedzielski zadeklarował, że rząd najprawdopodobniej podejmie decyzję w sprawie większych zgromadzeń. Oznacza to, że minister może ogłosić zwiększenie limitów m.in. na weselach, a także ponowne otwarcie dyskotek i sal zabaw - podaje RMF FM.

Niektóre dyskoteki w Polsce działają w czasie pandemii mimo obowiązujących obostrzeń. Przykładem jest lokal w Sopocie, który był otwarty w listopadzie 2020 r. Podczas interwencji policji okazało się, że przebywało w nim kilkadziesiąt osób. 28 z nich otrzymało mandaty.

Luzowanie obostrzeń. Kiedy otworzą baseny? (zdjęcie ilustracyjne)Luzowanie obostrzeń. Kiedy zostaną otwarte baseny i siłownie?

Rząd wznowił działalność hoteli i gastronomii zgodnie z reżimem sanitarnym, zniesiono nakaz noszenia maseczek na świeżym powietrzu, otwarto obiekty sportowe na świeżym powietrzu. Wznowiono również działalność teatrów i kin oraz siłowni i klubów fitness.

Więcej o: