Dzień Dziecka 2021. Jakie atrakcje i zabawy przygotować swoim pociechom?

Niedawno obchodziliśmy Dzień Matki, teraz przyszła pora na huczne celebrowanie święta wszystkich dzieci, które przypada w Polsce 1 czerwca. Nie ma wątpliwości, że w związku z tym wydarzeniem maluchy z niecierpliwością oczekują na ciekawy upominek, ale pamiętajmy, że wspólnie spędzony czas to najlepszy prezent. Jak go zorganizować w taki sposób, by dzieci się świetnie bawiły? Podpowiadamy!

Dzień Dziecka to wyjątkowe święto, dlatego rodzice dokładają wszelkich starań, by ich pociechy spędziły czas w wyjątkowy sposób, który zapamiętają na długo. Poniżej przedstawiamy listę przykładowych zabaw, które można zorganizować maluchom, by fantastycznie spędziły czas. 

Zobacz wideo Dzień Dziecka rękoma dziecka. Stefek nie może się mylić, to będzie pyszna zabawa

Dzień Dziecka 2021. Najlepsze zabawy dla dzieci oraz rodziców 

Poszukiwanie skarbów 

Któż nie uwielbia rozwiązywać tajemniczych zagadek, zwłaszcza jeśli na horyzoncie jawi się odkrycie skarbu? Aby zorganizować najlepszą przygodę dla małych odkrywców, przygotuj serię zagadek w formie rebusów, rymowanek oraz zdjęć, które kolejno będą doprowadzały maluchy w następne miejsca. Możesz również wykorzystać do tego mapę i kilka gadżetów, jak np. lupa, które pomogą dzieciom w rozwiązaniu tajemnicy. Nagrodą finałową może być skarb w postaci upominków lub impreza niespodzianka. Taki Dzień Dziecka z pewnością będzie niezapomnianą zabawą. 

Domowy teatrzyk 

Do zorganizowania tego typu aktywności nie trzeba wielkiego nakładu pracy. Wystarczy, że kupisz kilka pacynek lub stworzysz je razem z dziećmi, np. ze starych ubrań. Możecie również spróbować wybudować scenę z kartonu, na której wystąpią stworzone przez was postaci. Podczas zabawy możesz w atrakcyjny sposób przekazywać swojemu dziecku wartościową wiedzę, np. opowiadając o poszczególnych gatunkach zwierząt. Warto przygotować sobie kilka zabawnych ciekawostek

Dzień Dziecka 2021 (zdjęcie ilustracyjne)Dzień Dziecka 2021. Jakie atrakcje szykuje Warszawa, Kraków, Łódź?

Bal przebierańców 

Przebieranki, zwłaszcza w ulubione postacie z bajek i kreskówek, to kolejna z ulubionych atrakcji wielu dzieci. Możecie wspólnie zorganizować wielkie przyjęcie pełne księżniczek, książąt, kosmonautów, kosmonautek, zwierzątek... tutaj jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia! Koniecznie przebierzcie się razem z maluchami, zapewnicie im tym niesamowitą frajdę. 

Wyprawa do ZOO

Dzieci uwielbiają zwierzaki, dlatego wyprawa do pobliskiego ZOO może okazać się strzałem w dziesiątkę. Warto wziąć jednak pod uwagę, że to pomysł, na który tego dnia wpadnie wielu rodziców. Długie oczekiwanie w kolejce po bilety z pewnością nie należy natomiast do ulubionych atrakcji maluchów, słynących z niecierpliwości, dlatego warto zająć się wejściówkami wcześniej.

DzieciKiedy obchodzimy Dzień Dziecka w Polsce?

Nocowanie lub dzień spędzony w namiocie

Jeśli jesteście szczęśliwymi posiadaczami ogródków, taka okazja nie może się zmarnować. Wspólne spanie na materacach oraz w śpiworach pod namiotem będzie genialną atrakcją dla nieco starszych dzieci. Możecie pobawić się również w "survival" i próbować przygotować posiłki np. na turystycznej kuchence czy udawać, że musicie przeżyć bez dostępu do telefonów i internetu. 

Stwórzcie orkiestrę!

To kolejna propozycja, która będzie hitem wśród dzieci. Do wspólnego stworzenia instrumentów możecie wykorzystać butelki z różnym wypełnieniem, rurki po papierze i ręcznikach, puste pojemniczki po jogurtach, puszki. Butelki i wszelkie pojemniki możecie wypełnić surowym ryżem, grochem, fasolą, makaronem, cukrem, kaszą itd. Na pojemniczki po jogurcie możecie przymocować gumki recepturki, by stworzyć "gitarę". Dajcie się ponieść wyobraźni!

Dzień Dziecka 2021 w innych państwach. Kiedy wypada? 

W Polsce niezmiennie Dzień Dziecka obchodzimy 1 czerwca, czyli we wtorek. W niektórych krajach święto to ma jednak inną datę. W Paragwaju świętuje się go 16 sierpnia, we Włoszech i Francji 6 stycznia, z kolei w Turcji 23 kwietnia. Co ciekawe, w Japonii dziewczynki oraz chłopcy osobno obchodzą swój dzień - 3 i 5 maja. 

Dzień Dziecka jest wolny od nauki. Mimo wszystko wiele szkół organizuje dzieciom rozrywkę w postaci rozmaitych konkursów, wycieczek i zawodów sportowych nagradzanych oczywiście odpowiednimi upominkami. 

Więcej o: