Dzień Dziecka 2021. Najlepsze pomysły na zabawy z dzieckiem

Dzień Dziecka to wyjątkowy dzień dla dzieci w każdym wieku. Choć wiele rodziców decyduje się, by w tym dniu podarować swojemu dziecku wyjątkowy upominek, to warto pamiętać, że najlepszym prezentem jest poświęcony czas. Przedstawiamy najlepsze pomysły na zabawy z dzieckiem w tym dniu.

Dzień Dziecka to nie tylko drogie zabawki i wymarzone upominki, ale również spędzenie czasu wspólnie z rodziną. Jak sprawić, by w tym dniu dziecko poczuło się wyjątkowo i świetnie się bawiło? Odpowiadamy.

Zabawy na Dzień Dziecka. Pomysłowe zabawy dla dzieci i rodziców

Jakie zabawy na Dzień Dziecka przygotować dla najmłodszych? W jaki sposób zapewnić im udany dzień z okazji święta wszystkich maluchów? Przygotowaliśmy zestawienie fascynujących zabaw na Dzień Dziecka!

Poszukiwanie darów natury

To rewelacyjna zabawa dla dzieci od 3 lat, która rozwija wyobraźnię i wyostrza zmysły. Ponadto, jest bardzo prosta, a jej przygotowanie nie zajmuje wiele czasu. Jeśli masz do dyspozycji ogród, w którym twoje dziecko może czuć się bezpiecznie, koniecznie wykorzystaj ten pomysł. Aby rozpocząć zabawę w poszukiwanie darów natury, narysuj na kartce rzeczy, które dziecko musi samodzielnie odnaleźć. Mogą być to m.in. liście, kamyki, gałązki, kwiatki itd. W detektywa może bawić się również kilkoro dzieci. Wówczas wygrywa ten, kto znajdzie najszybciej i najwięcej ukrytych w ogrodzie przedmiotów.

Wycieczka rowerowa po przyrodniczej ścieżce

Wycieczki rowerowe są ekscytujące, ale gdy masz możliwość wybrania się w podróż po ścieżce przyrodniczej, może być jeszcze ciekawej. Na wielu tego typu ścieżkach znajdują się tablice edukacyjne przystosowane do dzieci, które są spragnione wiedzy. Będzie to nie tylko doskonała atrakcja na świeżym powietrzu, ale również cenna lekcja przyrody.

Sportowy Dzień Dziecka

Niemal każdego dziecko lubi sportowe zabawy. Z okazji Dnia Dziecka możesz zorganizować sportowe mistrzostwa. Pamiętaj, by dostosować "dyscypliny sportowe" do wieku dziecka. Mogą być to np.: wyścig z jajkiem na łyżce, bieg na czas, bieg z woreczkiem na głowie, wyścig w workach, rzuty do celu, itd.

Wspólne twerkowanie

Aby bawić się we wspólne twerkowanie, musisz mieć małe pudełeczko, kawałek tasiemki lub sznurka i zmięte kawałki papieru dla każdego z uczestników. Pudełko z papierem należy umieścić na plecach uczestnika zabawy, w pobliżu pasa. Zadaniem twerkowiczów jest skakanie i energiczne poruszanie się w taki sposób, by pozbyć się zawartości pudełko. Kto pierwszy, ten wygrywa!

Domowa cukiernia

Dzieci uwielbiają się brudzić, więc wspólne przygotowywanie ciasta lub babeczek to idealny pomysł na wspólne spędzenie czasu. Przygotuj z dziećmi to, co lubią najbardziej. Mogą być to wyżej wymienione ciasta lub babeczki, ale również lody, krówki, czy kruche ciastka.

Dzień Dziecka 2021. Kiedy obchodzimy Dzień Dziecka?

Dzień Dziecka w Polsce co roku obchodzony jest 1 czerwca. W tym roku święto to przypada na wtorek. Tego dnia niemal każdy rodzic robi wszystko, by w tym dniu jego dziecko było szczęśliwie. Już kilka tygodni przed tym świętem, rozpoczyna się zakupowy szał, a sklepy prześcigają się w asortymencie zabawek.Warto jednak zadbać o to, by w tym dniu podarować swojemu dziecku nie wyłącznie prezent, ale też czas, który jest najcenniejszy.

W różnych krajach Dzień Dziecka obchodzony jest w różne dni. W Paragwaju świętuje się go 16 sierpnia, Włoszech i Francji 6 stycznia, a w Turcji 23 kwietnia. Co ciekawe, w Japonii dziewczynki i chłopcy obchodzą go osobno - 3 i 5 maja.

Więcej o: