Pogoda na pierwszy tydzień czerwca. Pojawią się przelotne opady deszczu, ale będzie pogodnie

W czerwcu pogoda jest z reguły łagodna, ale w tym roku warto być przygotowanym na przelotne opady deszczu. Co czeka nas w nadchodzących dniach? W pierwszym tygodniu czerwca warto na spacer zabrać kurtkę przeciwdeszczową lub parasol.

Pogoda w czerwcu - co nas czeka w nadchodzącym tygodniu? Ostatni dzień maja będzie pogodny, ale kolejne dni przyniosą przelotne opady deszczu. Na jaką pogodę możemy liczyć od 31 maja do 6 czerwca?

Zobacz wideo "Obserwujemy przesunięcie stref klimatycznych". W Polsce będzie ciepło jak we Włoszech?

Pogoda na koniec maja. W ostatnim dniu maja w całej Polsce będzie pogodnie

W poniedziałek 31 maja na termometrach zobaczymy maksymalnie od 15 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, a nawet do 20 stopni na Pomorzu Zachodnim - najcieplej będzie w Szczecinie. Słaby i umiarkowany wiatr będzie wiać z północnego wschodu. Przelotne opady deszczu mogą pojawić się na Lubelszczyźnie oraz w Krakowie, Kielcach i Rzeszowie.

W większości kraju termometry pokażą 16 st. Celsjusza. Tyle kresek zobaczymy w Warszawie, Łodzi, Lublinie, Rzeszowie, Krakowie, Katowicach oraz Kielcach. 

Pogoda na czerwiec. Pierwsze dni czerwca z przelotnymi opadami deszczu

We wtorek przelotne opady deszczu na zachodzie kraju. W innych regionach będzie pogodnie. Temperatura maksymalna sięgnie od 14 stopni na Suwalszczyźnie do 19 stopni na zachodzie. Najchłodniej w Gdańsku, gdzie termometry wskażą 15 stopni. Wiatr powieje ze wschodu, słabo i umiarkowanie.

W środę na Pomorzu pojawią się przelotne opady deszczu, ale w pozostałych regionach będzie świecić słońce. Tego dnia termometry pokażą maksymalnie 16 stopni w Gdańsku. W całym kraju od 17 do 20 stopni. Wiatr powieje ze wschodu i będzie słaby i umiarkowany.

Upał (zdjęcie ilustracyjne)Prognoza pogody na czerwiec. Cień nadziei na więcej ciepła i mniej burz

W czwartek pogodnie i zaświeci słońce. Najcieplej w Poznaniu i Szczecinie, gdzie termometry wskażą 21 stopni. Na wschodzie, w centrum i południu kraju około 20 stopni. Wiatr, który powieje ze wschodu, będzie słaby i umiarkowany.

W piątek (4 czerwca) duże zachmurzenie głównie w Lublinie, Warszawie, Katowicach, Gdańsku i Poznaniu. Temperatury do 22 stopni na południu kraju, na wschodzie i zachodzie Polski do 20 stopni Celsjusza. Ociepli się również na północy kraju. W Gdańsku na termometrach zobaczymy temperaturę 18 stopni.

Widok na Tatry (zdjęcie ilustracyjne)Powrót zimy w Tatrach. Pracownicy TPN: Na szlakach jest bardzo mokro

W sobotę (5 czerwca) w wielu regionach Polski będzie pochmurnie, ale słońce będzie się przebijać od czasu do czasu zza gęstych obłoków. Przelotne opady pojawią się w Warszawie i Białymstoku. Wiatr umiarkowany.

Synoptycy prognozują, że przelotne opady deszczu pojawią się również w niedzielę w Białymstoku, Krakowie, Olsztynie oraz Lublinie. Tego dnia temperatura powietrza osiągnie nawet do 24 stopni w Kielcach i Olsztynie. W pozostałych regionach kraju temperatury wahać się będą od 22 do 23 stopni.  Najchłodniej znów będzie w Gdańsku, gdzie termometry wskażą 19 stopni.

Jak podaje portal Pogoda Jutro, czerwiec może być deszczowym miesiącem. Synoptycy prognozują, że nawet od 15 do 22 dni w tym miesiącu, będą dniami deszczowymi.

Więcej o: