Atrakcje na Dzień Dziecka 2021. Jakie wydarzenia szykuje Warszawa, Kraków, Łódź?

Dzień Dziecka już niedługo. W wielu miastach z tej okazji będą odbywać się specjalne wydarzenia. Przedstawiamy, jakie atrakcje czekają na wszystkie maluchy wraz z rodzicami w Warszawie, Krakowie i Łodzi.
Zobacz wideo Dzień Dziecka rękoma dziecka. Stefek nie może się mylić, to będzie pyszna zabawa

Dzień Dziecka coraz bliżej. W wielu miastach z tej okazji odbędą się ciekawe wydarzenia - warto prześledzić zapowiedzi, ponieważ część atrakcji zaczyna się na kilka dni wcześniej.

Dzień Dziecka w Warszawie

W stolicy obchody święta wszystkich dzieci zapowiadają się hucznie - rodzice będą mieli w czym wybierać. W Łazienkach Królewskich między 29 maja a 1 czerwca będzie można wziąć udział w grze terenowej pt. "Wytrop kamień", która obfitować będzie o wiele ciekawych zadań.

Na Zamku Królewskim Dzień Dziecka potrwa aż dziesięć dni! Od 28 maja do 6 czerwca odbywać będą się tam warsztaty, spotkania i kąciki edukacyjne, w których udział będą mogły wziąć całe rodzinny. W Muzeum Sztuki Nowoczesnej Dzień Dziecka odbędzie się natomiast 1 czerwca w godzinach 15:00, 16:00 i 17:00 - na maluchy i ich rodziców będzie czekać "artystyczna podróż poza granice wyobraźni". Organizatorzy przypominają, że na wydarzenia obowiązują zapisy.

Dzień Dziecka w Krakowie

I w Krakowie nie obędzie się bez licznych atrakcji. Muzeum Książąt Czartoryskich zaprasza w dniach 29-30 maja wszystkie dzieci wraz z opiekunami na "podróż w czasie", podczas której będzie można zwiedzić wystawy, korzystając z przygotowanych kart z zadaniami. Krakowskie zoo świętować będzie natomiast od 29 maja do 2 czerwca - w tym czasie na najmłodszych gości czekać będą karty z zadaniami gry terenowej, zagadki z nagrodami, czy warsztaty. Arena Garden zaprasza natomiast na obchody Dnia Dziecka między 29 a 30 maja - na dzieci czekają spektakle, gry planszowe, sala zabaw czy warsztaty cyrkowe.

Dzień Dziecka w Łodzi

Także w Łodzi dzieci mogą liczyć na wiele przygód. W dniach 29-30 maja w Centrum Nauki i Techniki EC1 odbędzie się "Bzyczący Weekend", podczas którego maluchy będą mogły bawić się, zdobywając wiedzę na temat życia owadów. W programie między innymi wspólne sadzenie roślin czy odciskanie modeli owadów. 1 czerwca w Fabryce Sztuki odbędą się liczne atrakcje - będzie między innymi wata cukrowa i stoisko z prezentami, a także warsztaty, muzyczne, relaksacyjne, kulinarne i sportowe. Kino Charlie zaprasza natomiast na projekcje filmów "Kurdowie 2. Nowa Era" oraz "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu", przed którymi odbędą się konkursy z nagrodami. 

Więcej o: